Geçen hafta hangi oyunların en fazla sattığı açıklandı. Tüm platformları ilgilendiren bu listede köklü değişiklikler var. 

Geride bıraktığımız haftada çok büyük indirimler oldu ve yeni iddialı oyunlar piyasaya sürüldü. En çok satan oyun listesi de buna göre şekillendi. Popüler futbol simulasyonu FIFA 18, geçen haftanın en çok satan oyunu olmayı başardı. FIFA 18’in bu başarısının altında yatan sebep ise Nintendo Switch platformuna özel çok büyük bir indirimin yapılması. Buradan Nintendo Switch oyununu oynayan kitlenin çok kalabalık olduğu sonucunu da çıkarabiliriz.

Listenin ikinci sırasında ise geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen, kalitesi ile parmak ısırtan Kingdom Come: Deliverance oyunu vardı. Geçen hafta sizlere oyunun çıkışı ile ilgili bir haber yapmıştık. Orta çağ döneminde geçen gerçekçilik üzerine kurulu bir oyun olan Kingdom Come: Deliverance, listede en fazla satan ikinci oyun odu.

Yeni En Çok Satan Oyunlar Listesi Yayınlandı!

Listenin üçüncü sırasında ise 2013 yılında çıkan GTA V oyunu bulunuyor. GTA serisinin zaten kendisine has bir ağırlığı olduğunu biliyorduk fakat bu kadarını beklemiyorduk. Çünkü oyunun üzerinden neredeyse 5 yıl geçecek fakat hala listelerin üst basamaklarındna inmemeyi başarıyor. Bu da GTA serisinin ne kadar sevildiğini ortaya koyuyor.

Sonuç itibariyle geçen hafta şu şekilde:

1. FIFA 18

2. Kingdom Come: Deliverance

3. GTA V

4. Monster Hunter World

5. Bayonetta 2

CEVAP VER