Merakla beklenen oyunlardan Kingdom Come: Deliverance uzun yıllar sonra raflarda yerini aldı. Oyun orta çağ atmosferini etkileyici grafikleriyle yansıtıyor.

Kingdom Come: Deliverance oyununda halktan, köyde yaşayan Hery adındaki genci yönetmekteyiz. Henry’nin başına gelen bir felaketin ardından intikam alma çabasını göreceğimiz oyun, güçlü bir hikaye yapısına sahip.

CryEngine ile geliştirilen Kingdom Come: Deliverance, grafiksel açıdan çok güzel gözüken bir oyun.  Öte yandan bir dikkat çekici şey de önerilen sistem gereksinimleri açıklandığında Creative Sound Blaster ses kartının da önerilmesi. Bu da ses konusunda iddialı bir oyun olduğunu gösteriyor.

Oyunu daha önce test edenler umduklarından daha zevkli bir oyunla karşılaştıklarını ifade ediyorlar. Özellikle beta aşamasında test eden oyun yayıncıları aslında sıkıldıklarını söylüyorlardı. Onlara bir aksiyon, RPG oyunundan çok simulasyon oyunu gibi geldiğini beyan ediyorlardı fakat oyun için yayınlanan inceleme puanlarına bakılırsa bu yargı da kırılmışa benziyor. Oyun hakkında yapılan incelemelerde genelde yüksek puanlar verilmiş.

Kingdom Come: Deliverance Raflarda Yerini Aldı

Genellikle bu tarz oyunlar çıkmadan önce uzun bir hazırlanma aşaması vardır çünkü gerçekten de epey emek isteyen yapımlardır. Kingdom Come: Deliverance oyununun çıkması da uzun yıllar beklendi. Örneğin şu an hazırlanan bu oyuna çok benzeyen bir başka yapım olan Mount Blade Bannerlord da hala çıkmadığı için eleştiriliyor.

Bu güzel oyunu Steam veya Durmaplay gibi platformlardan edinebilirsiniz. Durmaplay’de biraz daha ucuza satılıyor. Steam’de fiyatı 89 TL. Durmaplay ise 71 TL’den satıyor.

CEVAP VER