Oyunlardaki stat point teriminin ne anlama geldiğini detaylarıyla açıklıyoruz. Stat Point hakkında bilinmesi gerekenler…

Stat Point en kısa tanımıyla elde edilen yetenek puanlarıdır. Daha önce sizlere Experience’in ne olduğunu anlatan bir yazı paylaşmıştık. İşte Stat Point, Experience ile elde edilen bir yetenek noktasıdır.

Öldürerek veya farklı eylemler sergileyerek elde edilebilecek stat pointler genel olarak karakterinizi geliştirmede kullanılır. Örneğin güç, hız, kılıç kullanımı şeklinde üç farkılı yetenek puanı olduğunu varsayın. Elde ettiğiniz stat pointleri bunlara verebilirsiniz.Oyunlarda seviye atladığınız zaman genelde size bir yeteneği yükseltebilme şansı verilir. Böylece karakterinizi bir konuda çok güçlü bir hale getirebilirsiniz. Mesela 4 yetenek puanı elde ettiyseniz bunları tek bir şeye harcamak yerine farklı farklı bölebilirsiniz. Böylece karakteriniz hem güçlü hem hızlı olur fakat tabii tüm yetenek puanını hıza veren bir karakter kadar hızlı olamaz. İşte bu konuda iyi strateji yapmalı, oyuna göre yetenek puanlarını dağıtmalısınız.

Stat Point Hakkında Detaylı Rehber

Online oyunlarda daha çok aşağıdaki stat point isimleri kullanılmaktadır:

Ag: Çeviklik

Acc: Doğruluk ve kesinlik

Afr: Saldırı gücü

Hr: Vuruş ve isabet gücü

Cirit Chan: Kritik şans noktası

Crit Dam: Kritik hasar oranı

Mp: Sihir yeteneği

Con: Konsantrasyon yeteneği

Hp: Sağlık puanı

Str: Güç, kuvvet

Sr.: Hızlılık

Int.: Zeka noktası

Sta: Dayanma gücü noktası

Def: Defans, savunma gücü noktası

CEVAP VER