Türkiye’de oyuncuların en fazla ilgi gösterip oynadıkları oyunların  listesi açıklandı.

Oyun dünyasındaki kitle giderek daha da büyüyor. Özellikle artık oyunlara daha kolay ulaşılabilmesi ve oyunlardaki yoğun çeşitlilik oyunculara epey cazip geliyor. Ülkemizde de oyunlara ilgi epey büyük. Buna kanıt olabilecek bir araştırma geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Türkiye’de en fazla oynanan oyunların neler olduğu ve kaç kişi tarafından oynandığı açıklandı. Rakamlar gerçekten de müthiş!

En Çok Oynanan Oyun League of Legends

Listenin ilk sırasında League of Legends oyununa yer verildi. Türk oyun tutkunlarının en fazla oynadığı oyun olan League of Legends’i, açıklanan rakamlara göre yaklaşık 3.5 milyon kişi oynamakta. Ülkemizin nüfusunun 80 milyon civarı olduğu ve bunların içinde de genci yaşlısı her yaştan insan olduğu düşünülürse 3.5 milyon genç oyuncu kitlesi tek bir oyun için oldukça büyük bir rakam.

Türkiye'de En Çok Oynanan Oyunların Listesi Açıklandı
Türkiye’de En Çok Oynanan Oyunların Listesi Açıklandı

Yapılan araştırmada ikinci ve üçüncü sıradaki oyunlar da oyunlarla çok arası olmayan birinin bile kulak aşinalığının olmuş olabileceği oyunlar; Bunlar Counter Strike serisi ve GTA serisi… Listenin ikinci sırasında Counter Strike oyunlarına, üçüncü sırasında ise GTA  oyunlarına yer verilmiş.

Dördüncü ve Beşinci Sırada Sürpriz Oyunlar Var

Yayınlanan raporda listenin dördüncü ve beşinci sırasında ise ilginç oyunlara yer verilmiş; Dördüncü sırada Wolfteam, beşinci sırada da Minecraft yer alıyor.

Türkiye’de Steam Yaz İndirimlerinde En Çok Satan 5 Oyun

CEVAP VER