Hellblade oyununu oynayan bir oyuncu çok öldüğü, bölümleri geçemediği taktirde yapım ekibi tarafından cezalandırılıyor. 

Son günlerde oyun dünyasının epey konuştuğu çiçeği burnunda kaliteli yapımlardan Hellblade, gerek grafikleri, gerekse kaliteli oynanışı ile pek çok inceleme sitesinden çok olumlu puanlar alıyor. Hellblade oyununda yer alan ilginç bir mekanik de oyuncuların epey dikkatini çekiyor.

Hellblade Oyuncuya Çok Kez Ölürse Save Cezası Veriyor!

ÇOK FAZLA ÖLÜRSENİZ KAYITLI DOSYANIZ SİLİNİYOR!

Bildiğiniz gibi senaryoya bağlı oyunlarda belli ilerlemelere geldiğinizde oyun kaydolur ve oyundan çıkıp başka bir zaman tekrar girdiğinizde kaldığınız yerden devam edersiniz. Bu save sistemi Hellbalde oyununda çok daha farklı işliyor. Oyun yine sizi kaldığınız yerden devam ettiriyor ancak eğer oyun sırasında çok fazla kez ölüp görevleri başarıyla tamamlayamazsanız o zaman kayıtlı dosyanız siliniyor ve oyuna çok daha geriden tekrar başlamak zorunda kalıyorsunuz.

Bu ilginç mekanik daha önce oyun dünyasında pek görülmüş bir şey değil. Bu yüzden de epey özel olduğunu ifade etmek gerekiyor. Oyun sırasında ne kadar çok ölürseniz kolunuza o kadar siyah iz ekleniyor bu izler iyice çoğaldıkça da karakterimizin tüm bünyesini ele geçiriyor ve oracıkta can veriyor. Haliyle bu durumda oyuna kayıtlı dosyadan başlayamıyor, aynı şeyleri tekrar oynamak zorunda kalıyorsunuz. Bu mekanik pek çok  oyuncu tarafından güzel bulunsada pek çok oyuncu da bu mekaniği hiç sevmedi.

Hellblade Oynanış Videosu Yayınlandı

CEVAP VER