Tarihte birbirinden güzel pek çok oyun çıktı ve çıkmaya da devam ediyor. Ancak kimi oyunlar var ki Türk oyuncular tarafından inanılmaz benimsendi ve inanılmaz paralar yatırıldı. Bu yazımızda, Gamedio bölümümüz için hazırladığımız Türk oyuncusunun cebini sömüren yani  para harcatan oyunları listeledik.

KNİGHT ONLİNE

Bir nesil adeta Knight Online ile büyüdü. Eski popülerliğini yitirmiş olsada Knight Online Türk oyuncularının en fazla para harcamasına neden olan yapımlardan biri… Bazı Türk oyuncular bu oyuna o kadar fazla para harcadılar ki harcadıkları paralarla bir araba alabilirlerdi.

SİLKROAD ONLİNE

Tıpkı Knight Online gibi Silkroad Online da inanılmaz bir kitleye sahipti ve büyük paralar harcanan bir oyun olarak dikkat çekti.

COUNTER STRIKE SERİSİ

Bu seriyi bilmeyen oyuncu sanırız dünya yüzeyinde yoktur. Türk öğrencilerinin adeta baş yapıtı olan Counter Strike serisi, pek çok gencin hem vaktini, hem de parasını harcatan bir oyun olarak dikkat çekiyor. Oyunun satın alma oranlarının online oynamak isteyen Türkler için son derece yüksek olması, aynı zamanda internet kafelerde harcanan para ve zamanın fazla olması dikkat çekiyor. Şuan da Counter Strike Global Offensive oyunu Türkiye’nin en fazla oynadığı oyunlardan biri…

TRAVİAN & KLANLAR VE TÜREVLERİ

Bu tarz browser oyunları Türk oyuncularını hem uykusuz, hem de parasız bırakabiliyordu doğrusu ki hala bu oyunların belli bir kitlesi var ve Türk oyuncuları bu oyunlara çok para yatırmaya devam ediyorlar.

 

3 YORUMLAR

  1. […] Türkiye’de PvP akımının başlamasındaki en büyük etken Silkroad Online, Knight Online ve Metin 2 üçlüsüdür. Bu oyunları oynamayanlar bile muhakkak isimlerini duymuştur. Bu tarz oyunlar Türk oyuncusunun özellikle öğrencilerin aşırı para ve zaman harcamalarına neden olmuştur. Bu konuyu ayrıntılı bir şekilde ele aldığımız Türk Oyuncusunun Cebini Sömüren Yapımlar içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz. […]

CEVAP VER