Total War serisi bu kez de karşımıza Total War:Thrones of Britannia oyunu ile çıkacak. Bu oyun İngilizleri konu edinecek.

Total War serisi daha önce Shogun, Atilla, Rome gibi isimlerle de karşımıza çıkmıştı. Serinin önemli özelliklerinden biri de sürekli farklı ırklara yoğunlaşması ve onları anlatması. Bu kez de dönemin İngiliz askerlerini göreceğimiz Thrones of Britannia ile karşımıza çıkıyorlar. Oyun hakkında oynanış fragmanı da yayımlandı:

Oyun tam olarak İngilizlerin o dönemki lideri olan Kral Alfred’in Vikingler’e karşı kazandığı efsanevi zaferi konu edinmektedir. Oyunda sadece İngilizler ve Vikingler yok. Aynı zamanda pek çok farklı ırk var. İrlandalılar, Galler grupları ve farklı pek çok grup oyuna eklenmiş. Toplam 10 farklı savaş birimi var ve bu 10 birimden düşmanlarınızı, müttefiklerinizi seçmek konusunda özgürsünüz. Bu seçenek Age of Empires serisini anımsattı. Eğer gerçekten de bu özgürlük sağlanıyorsa oyun pek çok oyuncu tarafından benimsenebilir.

Total War Serisinin Yeni Oyunu Hakkında Oynanış Fragmanı Paylaşıldı

Oynanış görüntülerinden gördüğümüz üzere oyun grafiksel açıdan oldukça güçlü. Oynanışı da gayet iyi olacak gibi gözüküyor. Ancak tabii görüntüler ile ilgili kesin yorum yapabilmek için biraz daha beklemek gerekiyor.

Bu oyunda Sega’nın yanı sıra Creative Assembly’ın da imzası bulunuyor.  Oyunun çıkış tarihi ile ilgili olarak şu an için net bir bilgi bulunmuyor. Fakat 2018 yılı içerisinde piyasaya sürüleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

AQP City Oynanış Görüntüleri Yayınlandı

CEVAP VER