Oyun dünyasının önemli markalarından KONAMI, nostalji kokan pek çok oyununu Nintendo Switch platformuna getiriyor. Oyuncular artık Nintendo Switch üzerinde eski KONAMI oyunlarından yararlanabilecek.

Nintendo Switch, geçtiğimiz yıl piyasaya sürüldü ve çok sevildi. Hem el konsolu hem de TV’ye bağlanabilmesi en dikkat çekici özellikleriydi.Üstelik geçtiğimiz yılın en iyi oyunu olan Zelda’nın platformu Nintendo Switch’di. Bu gelişme, Nintendo Switch’in değereini daha da arttırdı.

Edindiğimiz bilgilere göre KONAMI, Nintendo Switch’e pek çok eski oyununu getiriyor. Toplam dört oyun piyasaya süreceği öğrenilen KONAMI şirketinin üç oyununun adı belli: Castlevania: The Adventure ReBirth, Contra ReBirth ve Gradius ReBirth…

Yukarıdaki üç oyun da birbirinden güzel fakat aralarında en dikkat çeken kuşkusuz Contra. Özellikle eski oyuncuların iyi bileceği oyun, tekrar çıkışı ile pek çok kişiyi heyecanlandıracaktır. Dördüncü oyununun ne olduğu yönünde ise şu an için bir bilgi bulunmuyor.

KONAMI Nostaljik Pek Çok Oyunu Nintendo Switch'e Getiriyor

Bilgiler sızıntılardan ibaret olup henüz KONAMI tarafından onaylanmadı fakat doğruluk payının çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. KONAMI, PC platformundan önce diğer platformlar için çıkardığı pek çok oyunla da çok başarılı olmuş, akıllarda kazınmış bir şirket. Bu sebepten eski KONAMI oyunlarını Nintendo Switch’ten oynamak harika bir deneyim olacak.

KONAMI şirketinin yakın zamanda konu ile ilgili açıklama yapması ve dördüncü oyunun hangisi olduğunu da duyurması bekleniyor.

Iron Harvest Hakkında Yeni Gelişmeler Var

CEVAP VER