Önümüzdeki Mart ayında çıkması beklenen Far Cry 5 ile ilgili yeni gelişmeler var.

Far Cry serisi oyuncular için oldukça önemli. Bu serinin diğer ünlü serilerden en büyük farkı ise oyunlarının birbirine bağımsız olması. Mesela ilk oyun Far Cry 1 ile Far Cry 4 arasında hikaye açısından bir bağlantı yoktu. Birbirinden bağımsız oyunlar olmakla birlikte açık dünya unsurlarını farklı tarzda sunmasıyla da dikkat çekmekteydi. Şimdi de seriye Far Cry 5 ekleniyor.

Ubisoft, Far Cry 5 için yoğun bir çalışma sergiliyor. Amerika topraklarında geçecek olan oyunda Josehp Seed’e karşı savaşacak, çeşitli tarikatların dini nasıl sömürdüğüne şahit olacaksınız. Far Cry genellikle hikaye açısından güçlü bir yapım olduğundan bu yeni oyunda da öyle olması bekleniyor.

Far Cry 5 Hakkında Yeni Bilgiler Var

Oyunun 18 yaş ve üzeri için oynanabilir olacağının da altını çizelim. Yapılan yeni açıklamalara göre oyun hem uyuşturucu hem cinsellik hem de yoğun şiddet barındıracak. Hatta oyunda uyuşturucu yapıp kullanmanız, tacirliğini yapmanız bile söz konusu olacak. Haliyle Far Cry 5 uyuşturucuyla mücadele içerisinde olan, özellikle muhafazakar ülkelerde yasaklanabilir.

Geliştirici ekip, olası yaptırımlardan çekinmeyerek projesini geliştirmeye devam ediyor ve artık son rütuşlarının atıldığını söyleyebiliriz. Netice itibariyle 27 Mart 2018 tarihinde satışa sunulacak. Oyunun fiyatı kuşkusuz çok yüksek olacak. Ancak yine de 2018’in en fazla beklenen oyunlarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Another Bullet in the War’ın Oynanış Görüntüleri Açığa Çıktı

CEVAP VER