Popüler oyunlardan PUBG, tüm zamanların en fazla satan PC oyunu olmayı başardı. Minecraft’ı 50.000 ile geride bırakan PUBG artık zirvede!

PC oyunculuğu oyun dünyasının kemik platformu olarak gösteriliyor. Bu platform için sürekli birbirinden güzel oyunlar çıkıyor. PUBG oyunu da bunlardan biri. Sadece PC’ye özel olarak kullanıcılarla buluşan PUBG, kısa zamanda çok fazla sevildi. Oyunun betası bile indirme rekorları kırarken final sürümünün dağıtılmasıyla oyuncuların akını devam etti.

Battle royale oyun stilini benimseyen ve bu doğrultuda oyuncularıyla buluşan PUBG, kendisine has özelliklerinin yanında güçlü oynanışı ile oyuncuların beğenisini kazandı. Ve oyun şu günlerde çok önemli bir rekor daha kırdı. SteamSpy verilerine göre PUBG artık tüm zamanların en fazla satan PC oyunu. Yani uzun zamandır zirvede bulunan Minecraft oyununu saf dışı bıraktı.

PUBG Artık Tüm Zamanların En Fazla Satan PC Oyunu!

Böyle önemli bir başarı ile önünü daha da açan PUBG oyunu için yakın zamanda pek çok ek paket görebiliriz. Minecraft’ın da eğer zirveyi geri istiyorsa sürpriz bir DLC ile oyuncuların karşısına çıkması gerekir.

Öte yandan PUBG tarafından alınan bu başarıda Çinli oyun tutkunlarının payının çok yüksek olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Çünkü PUBG, Çin’de çok fazla sevilen bir oyun ve Çin’in nüfusu göz önüne alındığında zaten önemli bir avantaja sahip. Tabii oyunun Avrupa, Amerika gibi bölgelerde de ciddi kitleleri bulunuyor.

RTS Deneyimini Özleyenler İçin Yeni Bir Oyun Çıkıyor!

CEVAP VER