Artık RTS türünde pek oyun çıkarılmıyor. Daha çok ufak stüdyolar RTS türü oyun piyasaya sürmekteler. Bir süredir hazırlanan Iron Harvest isimli oyun bu bağlamda oldukça dikkat çekiyor.

Iron Harvest, iki boyutlu kuş bakışı olarak oynanan bir oyun. King Art Games isimli bir şirket tarafından yıllardır büyük bir titizlikle geliştiriliyor. Birinci Dünya Savaşı sona erdikten sonrasını konu alan Harvest, özellikle patlama efektleri ile kendisini hissettiriyor. Oyun için yayımlanan yeni tanıtım videosu oynanış görüntülerini içeriyor. Görüntülerden anlaşıldığı gibi oyunda robotlar da bulunacak ve yoğun çatışmalara şahit olacağız. Aynı zamanda pek çok yapı yıkılabilir olacak. Mesela bir bomba batladığında çevresindeki hemen hemen her şeyin parçalandığına şahit olacaksınız. Bu da oyuna önemli bir gerçekçilik katacak.

Iron Harvest RTS Deneyimini Yaşatmaya Geliyor

Iron Harvest’ın çıkış tarihi olarak bazı kaynaklar 2019’u, bazı kaynaklarsa 2018 yılını gösteriyor. Ancak videodan da anladığımız kadarıyla oyunun bu yıl içerisinde 2018 yılının ikinci  çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Oyunun PC, XBOX ve PlayStation için çıkacağının altını çizelim.

RTS Nedir?

RTS teriminin açılımı Real Time Strategy yani gerçek zamanlı strateji şeklindedir. Ciddi bir oyuncu kitlesi bulunmaktadır ancak son yıllarda yapımcılar daha çok Battle Royale tarzı oyunlara ağrılık vermektedir. Bu türün tüm dünyaca bilinen en önemli örneği ise Age of Empires serisidir.

Ghost of Tsushima Oynanış Görüntüleriyle Dikkat Çekiyor

CEVAP VER