Half Life için uzun zaman önce geliştirilen bir mod olan Opposing Force, şimdilerde başlı başına bir oyun oluyor. Geliştirici şirket, oyunculara müjdeyi verdi. İşte habere ilişkin detaylar…

Gelmiş geçmiş en popüler oyunlardan Half Life için zamanında çok fazla çalışma yapıldı. Bu çalışmaları yapan tüzel kişiliklerden biri de Gearbox’tı. Yayımladıkları ek paket ile tanınıp  bilinen stüdyolar arasına girmeyi başarmıştı. Şimdi Gearbox, resmi olmayan bir Half Life oyunu çıkarabilmek için kolları sıvadı.

Gearbox’ın üzerinde çalıştığı projenin ismi Half Life: Opposing Force. Fakat bu kez sadece bir ek paket ile sınırlı olmadığı, tamamiyle yeni bir oyun olarak karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Bunun için yoğun bir çalışma sarfeden Gearbox’ın yanında NarvenHolle Team, yaptığı açıklamada 2018’in Şubat ayında modun çok farklı bir boyut kazanacağını ifade etti.

Half Life Opposing Force Çalışmaları Son Sürat Devam Ediyor

Half Life: Opposing Force‘un sadece bir mod olmadığını şu şekilde de anlayabilirsiniz: Half Life: Opposing Force’u oynayabilmek için Half Life 2 oyununa ihtiyacınız yoktur. Başlı başına indirip oynayabiliyorsunuz.

Söz konusu mod günümüzün üstün grafikleri ile geliştirilmediğinden çok yüksek özelliklere sahip bir bilgisayar gerekmez. Eski bilgisayarlarda da Half Life: Opposing Force’u rahatlıkla çalıştırabilirsiniz.

Bu resmi olmayan oyun Half Life hayranlarını memnun edecektir ancak tabii uzun yıllardır resmi bir Half Life oyununun çıkması beklendiğinden bir yandan da beklentileri karşılamaycaktır.

The Council Resmen Duyuruldu!

CEVAP VER