Açık dünya oyunlarına bir yenisi daha ekleniyor. AQP City oyunu için beklenen oynanış fragmanı yayımlandı.

AQP City, açık dünya öğeleri ile dikkat çekiyor. Grafiksel olarak oldukça hoş gözüken oyunun asıl dikkat çeken yanı ise bağımsız geliştirici tarafından üretiliyor oluşu. Oyundaki mekanikler güzel duruyor. Uçak, motor, otomobil gibi araçları sürebildiğiniz oyunda özgürce gezebiliyor, görevleri yerine getiriyorsunuz.

Özellikle videonun sonuna doğru hastane görevi dikkat çekiyor. Tırmanma, koşarken akrobasi hareketleri güzel duruyor. Oyunu tarz olarak GTA ve Watch Dogs gibi yapımlara çok fazla benzeten var. Haklı olabilirler ancak henüz sadece fragmanları yayımlanmış bir oyun için çok kesin konuşmamak gerekir. Üstelik oyunda vahşi ortam da yaratılmış ve bu GTA, Watch Dogs gibi serilerde pek gördüğümüz bir şey değil.

Vahşi ortamda ata binebildiğiniz oyunda aynı zamanda pek çok vahşi hayvanla karşılaşabilirsiniz. İsterseniz şehirde isterseniz de vahşi doğada vakit geçirebilir, çeşitli etkinlikler yapabilirsiniz.

AQP City İçin Beklenen Oynanış Görüntüleri Paylaşıldı

Şimdi oyun için asıl önemli olan nokta size çevre hissiyatını, sosyal ortam atmosferini yaşatıp yaşatamayacağı. Bu tarz oyunlarda bu çok önemlidir. Şehri, etrafınızda olan bitenleri çok yapay bulur, atmosferi benimsemezseniz oyunu da içinize sindiremezsiniz. GTA serisinin yıllardır başarılı olmasının altında yatan sebep de atmosferi çok iyi sunmasıdır.

AQP City, bağımsız bir proje ve açıkçası yapılması zor bir oyun. Bu yüzden oyunun tamamlanamama ihtimali de var.

Red Dead Redemption 2’nin Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı!

 

CEVAP VER