The Witcher 3 oyuncuları için bir rehber yazı hazırladık.

The Witcher 3, 2015 yılında piyasaya sürülmüştür ve The Witcher serisinin üçüncü oyunudur. Bu oyunda yönettiğimiz karakterin ismi Geralt’tır. Oyun hikaye olarak kitaptan esinlenilip ortaya çıkarılmıştır. Fakat kitapta olan bitenleri değil, kitabın finalinden sonraki kısımları anlatır.

Oyunu kavrayabilmek için ilk olarak görevler ile ilgili bilgileri gözden geçirip fikir sahibi olun. Ardından oyunun yaratık ansiklopedisi kısmına girerek oyun içerisinde karşılaştığınız yaratıklar ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler oynanış sırasında da işinize yarayabilmektedir.

The Witcher 3 Oynanış Rehberi Temel Bilgiler

Oyunda pek çok yan görev bulunuyor. Yani sadece ana hikayeye bağlı kalmak zorunda değilsiniz. İsterseniz ana görevleri bir kenara bırakarak sadece yan görevleri tamamlayabilirsiniz. Yan görevler genellikle şehir ve köy meydanlarındaki panolarda asılı oluyor. Panoların üzerine gelip evrakları okuduğunuzda görevler, görev pencerenize ekleniyor.

Görev pencerenize ulaşmak için de klavyenizden bir kısayol belirleyip kullanabiliyorsunuz. Sadece görevler için değil; Envanter, simya, dünya haritası, yaratık ansiklopedisi gibi pek çok bilgiye klavye kısayolları ile hemen ulaşabiliyorsunuz.

Oyunda level sistemi bulunuyor. Seviyeniz geliştikçe yaratıkları daha iyi avlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda yaratıklar haricinde haydutlar ve askerler ile de zaman zaman savaşıyorsunuz. Bunları yenmek için de bazen çok yüksek bir levele sahip olmanız gerekebiliyor. Level kasmak için de en iyi yöntem etrafınızdaki yaratıkları avlamaktır. Yaratıkları tespit etmek için klavyenizin sağ tık bölümüne basılı tutun. Bunu yaptığınızda Geralt’ın özel yetenekleri devreye girer ve duyuları çok daha hassaslaşır. Böylece metrelerce uzaklıktaki yaratıkları bile farkedebilir.

The Wicher 3’deki dövüşlerde daha başarılı olabilmek için yapmanız gerekenleri de başka bir içeriğimizde açıklayacağız. Takipte kalınız.

The Witcher 3 HD Paketi Artık Daha Da Güzel!

CEVAP VER