Spore’da en keyifli evrelerden biri olan şehir çağı ile ilgili işinize yarayabilecek ipuçları veriyoruz.

Spore oyununda şehir çağı diğer çağlara kıyasla daha çok stratejik zeka gerektiriyor. Bildiğiniz gibi oyunun ilk evresinde suda yaşayan bir canlıyız ve daha sonra evrimleşip karaya çıkıyor ardından da tekrar evrim geçirerek kabile kuruyoruz. Kabile çağının hemen arkasından ise şehircilik dönemi boy gösteriyor. Kabile çağının ardından evrimleşerek şehircilik çağına geliyoruz.

Spore Şehir Çağı İle İlgili İşinize Yarayabilecek İpuçları

Şehircilik çağında ilk olarak tek bir şehir sahibi olursunuz ve zamanla birden fazla şehri ele geçirebilirsiniz. Ancak tabii bunun için ilk olarak ekonominizin yükselmesi lazım. Bu yüzden önce bir iki araba üretmekle işe başlıyoruz ve bu arabaları düzenli gelir getiren madenlere yolluyoruz. Bu madenlerde araçlarımız ile kurulan tesislerden düzenli gelirler elde ediliyor. Bu gelirlerle şehrimize ev, fabrika , eğlence merkezi gibi binalar oluşturuyoruz. Fabrikalar halkın moralini düşürür ancak ekonominize katkı sağlar. Ev ise nüfusunuzu daha yüksek tutmanıza yararken eğlence merkezleri de halkınızın mutlu olmasını sağlar.

Oyunda top arabaları haricinde gemiler ve uçaklar oluşturabiliyorsunuz. Bunlarla düşmanlara saldırılar düzenleyebiliyorsunuz veya kendi şehrinizi savunuyorsunuz. Aynı zamanda şehrinizi savunmak için taret cihazları da kurabilirsiniz. Ancak bunların epey bir maliyetli olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Oyunun ilk etabında savaşmayıp madenleri ele geçirmeye çalışın. Çevrenizdeki üç önemli maden sizin kontrolünüzde ise zaten size zamanla saldırmaya başlarlar ve onlar saldırmaya başlayana kadar ekonominizi güçlendirmiş olursunuz. Ekonomi yükseldikçe de popülasyon ve askeri gücünüzü arttırarak düşmanlarınızı rahatlıkla yenebilirsiniz.

Spore Kavimler Çağı Rehberi

CEVAP VER