Spore ikinci aşama rehberi… Karaya çıktık peki şimdi ne yapacağız?

Spore oyununda denizden karaya çıktığınız evre ikinci aşamayı temsil ediyor. Artık karadasınız ve karakterinizi başkalaştırıp yeni bir mücadeleye atılıyorsunuz. Oyuna haliyle ilk etapta ufak ve kuvvetsiz bir kara canlısı olarak başlıyorsunuz. Bu yüzden dikkatli olmalı, her kuşun etinin yenmeyeceğini bilmelisiniz. Bu yüzden oyunun ilk aşamalarını çok güçlü canlılara saldırmayarak, onlar bize saldırınca da kaçarak atlatmaya çalışacağız.

Keşfe Çıkın

Oyunda keşif yapmanız oldukça önemli. Çünkü keşif yaptıkça yeni ağızlara, savunma silahlarına ulaşacaksınız. Ancak tehlikeli bölgelerde keşif yapmak başınızı derde sokabilir. Ve keşif yapıp topladığınız eşyaları kullanabilmeniz için belli bir DNA puanına ulaşmanız lazım. Bu DNA puanı sol alt bölümde yer alır ve rakamla ifade edilir. DNA arttırmak için de diğer canlılar ile iletişim kurup dostluk kazanmanız veya onları öldürmeniz gerekiyor.

Bir canlıyla dostluk kazanmak için orta bölümde en alt kısımda yer alan yeşil konuşma balonuna bir kez tıklayın. Buna tıkladığınızda artık iletişime hazır hale geliyorsunuz. Ve bu işlemden sonra saldırgan olmayan bir canlının yanına gidip yeşil balonun kısmındaki dans, müzik gibi butonları kullanın. Bunlar o canlıyı etkilemenize ve dostluk kazanmanıza yarar.

Eğer dostluk kazanmadan o canlıyı öldürerek DNA kazanmak istiyorsanız yeşil konuşma balonunun sağındaki kırmızı yuvarlak işarete tıklayın. Buna tıkladığınızda savaş durumuna geçmiş olursunuz. Ardından da saldıracağınız canlının üzerine bir tık yaptığınızda saldırıya geçersiniz. Canlıyı öldürdüğünüzde de DNA puanı kazanmış olursunuz.

Kazandığınız bu DNA puanlarını çiftleşme yapıp evrimleşme ekranına geldiğinizde kullanabilirsiniz. Oyun döngüsü zaten bu şekilde işleyecektir. Yeni bir beyin gelişimi yaşayana kadar uygun itemler ile kendi stratejinizi oluşturup keyifli bir ikinci bölüm oyunu yaşayabilirsiniz.

Spore İlk Çağ Oyun Rehberi Suyun İçindeyiz!

CEVAP VER