Remastered yapım oyunlar nesiller arası köprü görevi görüyor. Ancak aynı zamanda oyun dünyasında oluşan yeni bir tehlike olabilirler.

Remastered oyunları açıklayacak olursak eskiden üretilen bir oyunun günümüzün grafik teknolojisiyle tekrar üretilip piyasaya sürülmesi diyebiliriz. Mesela 2000 yılında üretilen bir oyun tamamen aynı şekilde yalnızca grafiksel değişime uğrayarak 2015 yılında piyasaya sürülüyorsa bu duruma remastered terimi veriliyor. Yani grafiksel olarak yenilenip o şekilde satılan oyunlar…

Remastered yapımları özellikle çok popüler eski efsane serilerde görüyoruz. Çok sevilen eski bir oyun grafiksel olarak değişime uğrayarak tekrar satışa çıkabiliyor. Tabii bu durum nesiller arası köprü görevi görmesini de sağlıyor. Çünkü 2000 yılındaki bir oyunu bugünün gençleri normalde oynamazlar ancak remastered sürüm olduğu için hoşlarına gidip oynuyorlar. Tabii bu durum oyun şirketi için de bir kolaylık olduğundan yani tabiri caizse ürünü ısıtıp ısıtıp tekrar sattıklarından iki taraf da memnun. Ancak bu durumun oyun sektörü için tehlikeli bir yanı da var.

Remastered Yapımlar Çoğalmaya Başladı

Son yıllarda remastered yapımların sayısı eskisine göre ciddi ölçüde çoğaldı. İlk zamanlar eski efsane serilerin remastered olarak sunulması oldukça sevilen bir şeyken artık oyun şirketleri bu durumdan biraz fazla istifade etmeye başladılar. Bu kuşkusuz üretkenliğe zarar vereceği için oyun sektöründe bir zedelenmeye yol açabilir. Ancak bir yandan da artık Steam gibi platformlar sayesinde oyun güncellemeleri hemen yapılabiliyor ve şirketler remastered uygulamak için eski gücü bulamayabilirler.

Call of Duty Modern Warfare Remastered Sürümünü Gördünüz Mü?

CEVAP VER