Spore, çıkışının üzerinden uzun zaman geçmiş olmasına rağmen hala popülerliğini koruyan, oldukça güzel bir oyun. Bu içeriğimizde bu oyuna yeni başlayanlar için bazı bilgiler vereceğiz.

Spore oyununda daha hızlı gelişim için doğru hamleler yapmanız gerekiyor. Bildiğiniz gibi oyunda ilk olarak su içerisinde başlıyorsunuz. Etçil veya otçul sınıfta olduğunuzda ona göre beslenmeniz lazım. Otçul iseniz tabii etçil olan canlılardan mutlaka kaçmanız lazım. Etçil iseniz de ufak otçul canlıları yakalayıp yemeniz lazım. Bu yüzden her halukarda geliştirmeleri yaparken hıza özen gösterin. Öte yandan karakterinizi hem etçil hem otçul yapabiliyorsunuz. Bir şeyler yiyip geliştikçe karakterinizin geliştirme envanterine yeni itemler dahil oluyor ve bunlar ile karakterinizi başkalaşım içerisine sokabiliyorsunuz. Böylelikle çeşitli özellikler yüklediğiniz karakteriniz ile rakiplerinize korku salabiliyorsunuz. Tabii yine de bu özellikler her  canlıyı yok etmenize yetmiyor.

Oyunun ilk etabı deniz kurallarında olduğu gibi büyük balık küçük balığı yer üzerine işliyor. Yani sizden ufak canlı gördünüz mü saldırabilirsiniz. Ancak tabii o canlının dikenlerine, zehirlerine de dikkat etmeniz gerekli. Eğer strateji ile oynamazsanız avcı yerine av olabiliyorsunuz.

Spore oyununda çağlar arası geçiş yapabilmektesiniz. Oyunda kabile çağı, şehircilik çağı, galaktik çağ gibi pek çok çağ sizleri bekliyor. Her çağ atladığınızda türünüzün kabiliyeti de gelişiyor ve en önemlisi teknolojiniz, türünüzün sahip olduğu zeka ve statü de gelişiyor.

AC Brotherhood Oynanış Taktikleri

CEVAP VER