Fallout 4 oyununda eşi benzerine çok zor rastlanılabilecek büyük bir rekor kırıldı. Bir oyun rekortmeni, oldukça uzun olan bu oyunu yalnızca iki saatte bitirerek rekor kırdı!

Bildiğiniz gibi günümüzde video oyunlarının belli bir senaryosu oluyor. Bu senaryo üzerinde ilerliyorsunuz ve nihai olarak da adeta sinema filmlerinde olduğu gibi finale ulaşıyorsunuz. Bu tip oyunlarda genelde bolca ara sahne de bulunuyor. Yani oyun belli bir şablon üzerine kurulu oluyor ve siz bu şablonun adımlarını atıyorsunuz. Bu oyunları tabii çok kısa sürede bitirmek de oldukça zor. Ancak pek çok oyun tutkunu şu sıralar oyunları çok daha hızlı bitirmeye uğraşıyor ve hatta pek çok rekor denemesi var.  İşte Tomatoanus nickine sahip bir Fallout 4 tutkunu da ilginç bir rekor denemesi yapmış. Fallout 4 gibi uzun ve kaliteli bir video oyununu çok kısa bir sürede bitirmeye çalışmış ve başarmış. Tomatoanus, Fallout 4 oyununu yalnızca 1 Saat 37 Dakika 54 Saniye  içerisinde bitirerek ulaşılması çok güç bir rekor kırdı.

SPEEDRUN ÇILGINLIĞI

Oyuncuların yaptığı bu rekor denemelerine speedrun ismi veriliyor. Speedrun, genel itibariyle oyunların belli kestirmeler veya buglar kullanılarak minimum sürede bitirilmesine verilen isimdir. Şuan da Fallout 4 oyunu hariç pek çok popüler oyunda da Speedrun çılgınlığı kendisini gösteriyor.  Başarılan büyük rekoru izlemek isteyenler hemen aşağıdan izleyebilir.

FALLOUT 4 İNCELEME YAZIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

CEVAP VER