Fallout 4 oyunu ile ilgili inceleme yazımızı yayınladık.

Fallout 4 oyunu, dikkat çeken Fallout serisinin en önemli oyunlarındandır.

BÜYÜK FELAKET

Fallout 4 oyununda, yönettiğimiz karakterin eşi ve ufak bir çocuğu bulunmakta ve normal bir biçimde yaşamlarını sürdürmekteler. Ancak birden büyük bir nükleer saldırı sonucunda ailemizle sığınağa saklanmak zorunda kalıyoruz ve sığınakta karımızı öldürüp çocuğumuzu kaçırıyorlar ve bizi de donduruyorlar. Tam 200 yıl boyunca donmuş bir vaziyette kalıyoruz ve uyandığımızda aradan 200 yıl geçmiş oluyor. Haliyle her şey değişiyor ve biz uyandıktan sonra kaybolan çocuğumuzu bulmak için harekete geçiyoruz.

SUPER ARMOR İŞ BAŞINDA

Oyun içerisinde radyasyona uğramış çok sayıda hayvan ve insan bulunmakta ve bu yüzden değişik ırklar da ortaya çıkmış durumda. Bu yüzden kendimizi korumamız da gerekiyor ve zararlı ırkları yok etmemiz de gerekiyor. Saldırılar sırasında super armor isminde bir zırh kullanabiliyoruz ve bu zırh sayesinde saldırılardan çok daha az hasar alabiliyoruz hatta radyasyondan korunabiliyoruz. Zırhımızı geliştirebiliyor hatta değiştirebiliyoruz yani pek çok özellik bizleri bekliyor.

KÖPEĞİMİZ İLE YOLLARDAYIZ

Oyunda bir köpek ile de arkadaşlık kuruyoruz ve bize can yoldaşı oluyor.

faaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

GRAFİK 

Grafikler anlamında iyi denebilecek grafiklere sahip olduğunu söyleyebiliriz ancak örneğin bir Uncharted 4 grafiği beklememek gerekiyor.

GENEL DEĞERLENDİRME

Puan : 7.3 / 10

Fallout 4, sahip olduğu türün önemli oyunlarından birisidir. Bilim kurgu tadında bol aksiyonlu oyun oynamak isteyenlerin mutlaka denemesini öneririz.

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER