Sevilen oyun Horizon Zero Dawn’ın oyun motorunu bundan sonra yeni oyun projelerinde de göreceğiz gibi gözüküyor.

Horizon Zero Dawn bildiğiniz gibi Playstation için özel geliştirilmiş bir oyundu ve kısa sürede oyuncular tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Horizon Zero Dawn oyununun özellikle grafikleri oldukça beğenilmişti. Oyun, yeni bir oyun motoru olan Decima Engine ile geliştirilmiş, grafiksel gerçekçilik anlamında taktir toplamıştı. Görünen o ki yeni oyunlarda da Decima Engine oyun motorunu göreceğiz.

Horizon Zero Dawn'ın Oyun Motorunu Yeni Oyunlarda Da Göreceğiz2

YATIRIMIN KARŞILIĞINI ALACAK

Horizon Zero Dawn piyasaya sürülürken iddialı bir oyun olarak düşünülmüştü ve yeni oyun motoru Decima Engine, oyunun geleceği hususunda oldukça büyük bir öneme sahipti. Oyunu geliştirmek için büyük yatırım yapan Guerilla Games, bu yatırımların karşılığını önümüzdeki süreçte rahatlıkla alabilir. Çünkü oyun dünyasında bu tür kaliteli oyun motorlarına ihtiyaç var. Genelde bu tarz güçlü oyun motorlarının sahipleri olan şirketler bu motorları pazarlayarak ciddi bir finansal kaynak elde edebiliyorlar. Bu şekilde Guarilla Games şirketi de büyük bir kazanç sağlayabilir ve elimize ulaşan bilgilere göre şirket farklı oyunlarda da bu motorun kullanılması için yeşil ışık yakmış durumda.

Önümüzdeki süreçte Decima Engine motoru çok güçlü bir motor olduğu için pek çok güçlü oyunda karşımıza çıkabilir. Yani geleceğin favori oyun motoru Decima Engine olabilir.

Horizon Zero Dawn Oynanış Taktikleri

CEVAP VER