Horizon Zero Dawn oyununu oynarken işinize yarayabilecek bazı pratik bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Horizon Zero Dawn oyunu bilindiği üzere Playstation 4’ün en çok oynanan oyunlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Oyunda makinelere karşı büyük bir savaş veriyoruz. Savaşımızı da kadın ana karakterimiz Aloy ile yapıyoruz. Oyunda tırmanışlar, dövüş sahneleri ve daha pek çok animasyonun yer aldığı bilinen bir gerçek iken bu oyunu oynamak özellikle zorluk seviyesi yükseldiğinde baya bir zorlaşıyor. Bu yüzden size bazı önerilerimiz var.

ROBOTLARI KENDİNİZ İÇİN KULLANIN

Horizon Zero Dawn oyununda bilindiği üzere makineler her yerde. Bu makinelerin ciddi bir kısmını kontrolümüz altına alabiliyoruz. Ancak bunu yapmamız için makinelerin bizi görmemesi gerekiyor. Yani kontrol etmek istediğimiz makineye gizlice yaklaşmamız gerekiyor. Yaklaştıktan sonra da gerekli tuş kombinasyonlarını kullanarak hemen makineyi kontrolümüze alabiliyoruz. Kontrolümüze aldığımız makineler hem bizim için savaşıyor, hemde üstlerine binebiliyoruz.

GİZLİLİK HER ŞEYİNİZ

Horizon Zero Dawn oyununda gizlilik çok ama çok önemli. Bazı noktalardan çok ama çok dikkatli, gizli bir şekilde geçmek zorundasınız.  Bunun için en iyi yer çalılar… Çalıların arasından gizlice geçebilirsiniz.

SİPERLERİ İYİ KULLANIN

Oyunlarda siper almak son derece önemli. Özellikle çok güçlü makinelere karşı yüksek ve makineye uzak bir noktadan siper aldıysanız işiniz büyük ölçüde kolaylaşacak demektir. Ardından yapmanız gereken şey makinenin zayıf olan kısımlarını ok yağmuruna tutmaktır.

 

CEVAP VER