2 Şubat 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce ve Almanca dillerine arayüz desteği sağlanırken, Türkçe dili maalesef oyunda desteklenen diller arasında yer alıyor.

Benim için iyi 4x Fantasy tabanlı oyunlar her zaman benim için en iyi oyunlardan birisi olmuştur. “Masters of Magic” adlı oyunun zamanında bağımlısı olmuştum ve bu tür oyunlar her zaman favorim haline gelmiştir. Denediğim sayısız fantezi oyun arasından, bu en iyi oyunlardan biri.

Stratejik olarak, oyun sizi zorluyor ve yaptığınız her harekette oyunun size verdiği tepkiler, yaptığınız hareketin doğruluğunu gösteriyor. Stratejik seviyedeki önemli unsurların hepsi Europa Universalis gibi oyunlara benziyor. Bu oyun bana bu oyunun iyi bir versiyonu gibi geldi. Daha iyi derken, daha az sayı ve daha fazla dalıcılık hissinden bahsediyorum.

İstediğiniz oyunu ayarlamak için birçok ayar yapabiliyorsunuz. Oyun içinde aklınıza gelebilecek her türlü seçeneğin farklı bir versiyonu bulunuyor. Geliştiriciler, oyuna gelen güncelleme ile bazı eksiklikleri kapatıyorlar. Yeni bir oyun çıktığında aslında her geliştirici böyle bir hamle yapmalı fakat maalesef bazı oyunlar çıktığı gibi kaldığından, hataların düzeltilmesiyle oyun bende olumlu hisler uyandırdı.

Oyunun fiyatı, oyunun içeriğine ve yapısına göre bence gayet uygun. Şuanda 39 liraya Steam’dan satın alabilirsiniz. Arayüz açıkça tamamlanmamış. İşe yarıyor – ama pek çok problem var. Sadece başka bir ulusla ticaret anlaşmasını nasıl iptal edebileceğinizi bulmaya çalışın … ya da bunu yaparsanız ne olacağını rehberden arayın. Oyunda temel anlamda bu şekildeki eksiklikler de göze çarpıyor. Açıklamalara ihtiyaç duyan birçok nitelik ve değer bulunduğundan bunları içeren bir oyun olmak zorunda olduğunu hissettiğimden böyle bir yorumda bulunma gereği duyduğumu da belirteyim.

Oyunda taktik düzeyde oldukça sömürülen dengesizlikler var. Örneğin, füze birimleri taze olan birimler için daha fazla hasar verir – çok fazla hasar – . Çatışma birlikleri, meleede büyük ahlâk standartlarını atabilir. Oyunun çok oyunculu olmaması sebebiyle, oyunculardan birçoğu oyun geliştiricisine sitem etmişti. Oyunun çok oyunculu modunun ekleneceğini söylenen geliştirici, yaklaşık 2.5 aydır bu işlemi gerçekleştirmedi. Sanıyorum ki bu oyuna çok oyunculu mod eklenirse, bu oyunu kimse tutamayacak.

Oyunu birkaç cümleyle değerlendirmek istersek, oyun gerçekten harika hissettiriyor ve oynamayı eğlenceli hale getiriyor.. Bununla birlikte, düzeltilmeye devam edilmesine rağmen karşınıza birçok hata çıkabilir. Bunları görmezden gelerek, oyun zevkini doruk noktasına çıkarmanız mümkün.

CEVAP VER