Sony, son zamanlarda VR ve Playstation 4 satışlarından çok büyük bir gelir elde etti. Sony, 2016 yılını büyük bir karla geride bıraktı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Sony, bilindiği üzere uzun bir zamandır karşımıza oyun konsolları ile çıkıyor. Playstation serisi ile adından oldukça çok söz ettiren Sony, son olarak Playstation 4 Pro hamlesiyle 4K oyun deneyimi yaşamak isteyenleri kendisine çekmişti. Sony, Playstation 4 Pro cihazı sayesinde çok büyük bir gelir elde etmeyi başardı. Bu gelirin en önemli sebebi ise bilgisayar oem ürünlerinin eskisine göre çok daha pahalı olması ve Playstation’ın insanlara daha ekonomik gelmesi. Tabii 4K deneyiminin payını da unutmamak gerekiyor.

playstation-vr

VR HUSUSUNDAN DA MEMNUN

Aynı zamanda Sony, VR oyunculuğu hususunda büyük adımlar attı ve bunların meyvesini başarılı bir şekilde aldı. Sony, 2016 yılında elde ettiği gelirlerden oldukça memnun olacak ki VR hususunda önümüzdeki süreçte daha fazla atılım gerçekleştirecek. Hatta Sony son olarak yeni Playstation VR standını resmen satışa çıkarıyor. Playstation ile VR’yi birleştirmiş olan Sony bu sayede büyük bir gelir elde etmeye devam ediyor. Sony’nin VR cihazını kullanan oyuncular hallerinden memnun olsalarda cihazın muhafazası hususunda sıkıntı yaşayabiliyorlardı. İşte Sony, VR cihazlarının zarar görmeden muhafaza edilebilmesi adına bir VR standı geliştirdi. Oldukça güzel gözüken standın görüntüsüne hemen yukarıdaki resim ile yer verdik.

1 YORUM

CEVAP VER