oyununu ilk kez oynuyorsanız, başlangıçta oyunu hangi kategoriye dahil etmeniz gerektiği noktasında kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Birkaç bölüm ilerledikten sonra ’un bir platform oyunu olduğunu fark edeceksiniz. Puzzle oyunlarına çok benzeyen bu eğlenceli yapımda amacımız, mavi renkli bir butonu elde etmeye çalışmak. Fakat bunu başarmak biraz zor, çünkü yol boyunca karşınıza birçok engel çıkıyor.

Robot ikizinizi kurtarın

Her bölümde aynı amacın peşinde koşuyorsunuz. Karşınıza çıkan engellerin üzerinden atlarken zamanlamayı iyi ayarlamak da çok önemli. Oyunun ismi İngilizce’de “İkiz robotlar” anlamına geldiği için butona ulaştıktan sonra ikiz kardeşinizi de kurtarmanız gerekiyor. İkiz kardeşinizi serbest bırakmayı başarırsanız, bölüm sonuna ulaşabilmek için ihtiyacınız olan enerjiyi de toplamanız lâzım.

twin-robots-wii-u-review-screenshot-3

Korkunç engeller sizi bekliyor

Tüm bu amaçları yapmaya çalışırken yüzleşeceğiniz engeller gerçekten korkunç. Bazen sivri uçlu demirlerin üzerinden atlamanız gerekiyor, bazen de bir lazer ışınının üstünden. Hatta ninja gibi duvarlara yan basarak yürüyebilmeniz bile mümkün. Üzerinize doğru gelen bıçakların altından eğilip geçtikten sonra bölüm sonuna ulaşmayı başarabilirsiniz. Ancak yönlendirdiğiniz karakter bir robot olduğu için enerjisi her an bitebilir. Çok fazla atlayıp zıplamak enerjisini daha hızlı tüketmesine yol açacağı için başarısız olabilirsiniz.

Wii U desteğine sahip olan oyunu iki kişiyle oynayabilmeniz de mümkün. Böylece güçlerinizi birleştirerek robot kardeşleri birbirine kavuşturabilirsiniz. Ancak bu, sandığınız kadar kolay olmayabilir!

CEVAP VER