Bu rehberimizde oyununu inceleyeceğiz. Bu oyun kendine has özellikleri ve oynayış tarzı ile diğer oyunlardan ayrılıyor. Oyundaki bu farklılık sayesinde oyuncular arasında oldukça sevilen bir oyun haline gelmeyi başardı. Oyun bu kadar tutulunca hakları da Ubisoft tarafından alınmıştı.

Oyunun genel amacı her oyunda olduğu gibi oyun haritası üzerinde hakimiyet kurmak ve stratejiniz ile düşman kalelerini ele geçirmek olarak öne çıkıyor. Oyunda serbest bir haritada oynayabileceğiniz gibi Campaing adı verilen modda da oynayabiliyorsunuz. Oyunda iyi başarılar elde etmek için en güçlü Hero’ya sahip olmalısınız. Tabii ki bunun yanında stratejinizi de geliştirmeniz gerekiyor.

homm3

Heroes of Might and Magic bilindiği üzere 2 ana ögeyi esas alır. Bu ögeler Büyü ve Güç. Bir Heroes oyununda Büyü olmaması zaten abes olurdu. Heroes 3 oyununda kahramanımız oyuna net olarak dahil olamıyor. Daha çok ordusuna saldırı ve savunma puanlarını aktarıyor. Bunun dışında sadece büyüler dışında direkt olarak savaşa dahil olmuş oluyor. Oyunda bir adet büyü kitabınızda var, eğer halen yoksa kalenin içinde bulunan büyü kulesinde temin edebilirsiniz. Earth, Fire, Water ve Air olmak üzere 4 ana büyü türü bulunuyor. Oyunda büyü yapmak için Spell Point’e sahip olmamız gerekiyor. Puan arttıkça Spell Point de artıyor. Oyunda 1 Knowlodge = 10 Spell Point sistemi aktif. Aynı zamanda Knowlodge, bir nevi depolama aranı gibi de kullanılıyor. Her büyünün belli bir Spell Point kaynağına ihtiyacı oluyor ve eğer bu puan 0’a düşerse oyun alanında büyü yapamıyorsunuz.

1 YORUM

CEVAP VER