Rise of the Tomb Raider rehberi

Rise of the Tomb Raider rehberi

1
1024
Rise of the Tomb Raider rehberi

Babasının yıllar boyu kavuşma hayali kurduğu gizli krallığa ulaşmak için gizemli bir maceraya adım atan Lara Croft’un başından geçenlerin konu edildiği Tomb Raider oyunlarının sonuncusu, Rise of the Tomb Raider oldu. Oyun konsolları ve PC için yayınlanan bu yapımın görsel açıdan beklentilerin çok üzerinde olduğu söylenebilir. Ancak oynanışı bir o kadar da zorlu. Özellikle ilk bölümlerde karşılaştığınız ayı öldürme bölümünü tek seferde geçmek neredeyse imkansız gibi.

Ayı öldürme bölümünü kolayca geçebilirsiniz

Normalde bu bölümü geçmeye çalışan çoğu oyuncu başarısızlığa mahkumdur. Tek tek ok atmak hayli uzun sürdüğü için ayı bu süre zarfında sizi rahatça parçalayabilir. Bunu engellemenin yolu, zehirli ok kullanmaktan geçiyor. Videoda da görebileceğiniz gibi zehirli otları topladıktan sonra kendinize bol bol zehirli ok yapın. Daha sonra seri bir şekilde ayının üzerine ok yağdırın. Ayı üzerinize gelmeden öldürebilmeniz böylece mümkün olacaktır.

Buzul gemi bölümü

Oyuncuların en çok zorlandığı bölümlerden birisi de buzulların içindeki tahta gemi bölümüdür. Her biri birbirinden zorlu bulmacaların yer aldığı bu bölümü tek seferde geçebilmek gerçekten zor. Yukarıda yer alan videoda bölümün nasıl geçileceğini öğrenebilirsiniz. Çıkrıkları hızla çevirmeniz, buzulların üzerine tırmanmanız ve geminin ağırlık noktasını değiştirerek yelkenler arasında geçiş yapmanız gerekecek.

Bu ve bunun gibi daha birçok Tomb Raider bölümünü nasıl geçeceğinizi merak ediyorsanız, bizi takip etmeyi unutmayın!

1 COMMENT

LEAVE A REPLY