Oyuncuların vazgeçilmez platformu olan , tam anlamıyla yenilendi. Yapılan ile baştan aşağı yenilenen mağaza eski tasarımına nazaran daah kullanışlı bir hal aldı. Oyun satın almak, oynamak ve arkadaşlar ile iletişim kurmak için kulanılan yaygın platform Steam, 7 Kasım’ı 8 Kasım’a bağlayan gece yenilendi.

Daha öncesinde de pek çok kez yenilenen Steam, adlı güncellemeyi 2014 yılında getirerek mağaza sayfasında birçok yenilik yapmıştı ve tabii bunun üstüne de birçok güncelleme gelmişti. Ancak büyük bir güncelleme olan The Discovery güncellemesi iki yıl sonra 2.0 sürümü ile tekrar karşımıza çıktı ve Steam baştan aşağı yenilendi.

steamyeni

Geçtiğimiz gün yapılan The Discovery 2.0 güncellemesiyle birlikte Steam platformunda mağaza kategorisine önemli değişiklikler gelirken, Steam önceki sürümlere göre çok sade bir sürüme büründü.

Yenilenen Steam‘ın anasayfasını incelediğimizde, geçmiş sürümlerde sağ kısımda yer alan tavsiyeler, keşif kuyrukları ve kategoriler seçenekleri topluca düzenli bir halde sol tarafa alınırken, üst tarafta yer alan mağaza, oyunlar ve yazılım sekmelerinde ise görsel olarak büyük değişiklikler yapıldı. Eski haline nazaran daha belirgin bir hale getirilen bu sekme de karşılaştırdığımız zaman artık daha kullanışlı oldu.

Tüm bu değişikliklerin yanı sıra öne çıkan yapımlar, önerilen yapımlar ve yeni çıkan yapımlar tarzı kategorilerde görsel olarak daha ön plana çıkartıldı ve oyuncular için yeni oyun keşfetmeleri daha kolay kılındı.

CEVAP VER