Electronic Arts tarafından alınan bir isim hakkı kafaları karıştırdı ve duyurulmayan bir oyunun habercisi olarak göze çarptı. serisine yeni bir oyun eklenmesi içten bile değil peki bu yeni eklenen oyun nasıl olacak?

Yıllarca oynadığımız ve halen arkadaşlar arasında oynanan, yeni oyunlarını iple çektiğimiz Need for Speed serisinin, bu yıl çıkarılan oyun ile nispeten de olsa bizim ağzımıza biraz bal çalınmıştı. Ancak eklenen yeni yapım, serinin devam edeceği ve bomba gibi geleceğine işaret ediyor.

Yeni oyun dedikodularının çıkmasının ardından Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nde yer alan bilgilere baktığımızda 7 Kasım 2016’da Electronic Arts firmasının Need for Speed : Arena adlı oyunun isim hakkının aldığını görüyoruz.

needforspeedarena

Sadece bununla da değil, açıklama kısmına yazılan “Bilgisayar Oyun Yazılımı” kısmı da bilgisayarlara çıkacak yeni oyunun adının olacağını gösteriyor.

Şuan Electronic Arts bir açıklama yapmazken oyuncular yeni oyunun sevincini yaşamaya başladı bile.. Birçok oyuncu da resmi bir açıklama beklerken bu isim hakkının Electronic Arts tarafından boşuna alındığını yorumlamak zaten çok saçma olur.

Özellikle son çıkardıkları Battlefield 1 oyunu ile satış rekorları kıran firma, son çıkardığı Titanfall 2 oyunu ile de gelirine gelir katmışken bir de Need for Speed oyunu patlatmaları içten bile değil..

CEVAP VER