Son birkaç senedir piyasaya yeni giren oyunların FPS türünde olması dikkatlerden kaçmıyor. Oyuncular artık yüksek çözünürlüklü FPS’lerle vakit geçirmeye daha fazla ağırlık veriyor gibi. Önümüzdeki 2017 yılı da oyuncuların beklentilerini karşılayacak birçok FPS oyunu bizleri bekliyor olacak. İşte o oyunlardan bazıları…

Battalion 1944

Ünlü fon toplama sitesi Kickstarter’da başlatılan kampanya neticesinde geliştirilen bu oyun, Unreal Engine 4 motorunu kullanıyor. İkinci dünya savaşını konu edinen oyunun yapımcılığını Bulkhead Interactive üstlenmiş. Call of Duty 2 ve Medal of Honor’u andıran oyunun modellemeleri gerçeğe çok yakın bir kaliteye sahip.

Prey

Arkane Studios’un geliştirdiği ve Bethesda Softworks’ün yayıncılığını yaptığı Prey oyunu hakkında pek fazla bir bilgiye sahip değiliz. Yukarıdaki tanıtım videosundan anladığımız kadarıyla oyun, alternatif bir ABD’de tarihinde geçiyor. Başkan John F. Kennedy, kendisine yapılan suikastten sağ kurtulmayı başarmıştır. Uzay programlarına olan desteğini kesmeyen başkan, Talos I isimli uzay istasyonunu da hayata geçirmiştir. Kahramanımız bu istasyonda uzaylılarla mücadele edecektir.

PC, PS4 ve Xbox One için çıkacak olan oyunu şimdiden beklemeye başlayan birçok kişi var.

Destiny 2

destinyroi-6

İlki çok beğenilen ve ikincisi geliştirilen Destiny 2 oyununun yapımcısı Bungie, yeni oyunun 2017 yılında çıkarılacağını resmen doğruladı. Ancak net bir tarih vermekten de kaçındı. Daha geniş bir açık dünya alanı, yeni silahlar ve geliştirilmiş multiplayer deneyiminin Destiny 2’de yer alması bekleniyor. Hangi platformlarda yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

CEVAP VER