Japonya merkezli , 80’li yıllardan bu yana geliştirdiği oyun konsollarıyla adından bahsettirmeyi başarıyor. Son dönemde PlayStation ve Xbox modellerinin gölgesinde kalmış olsa da, Switch ismini verdiği yeni konsolla dikkatleri tekrar üzerine çeken ; bu konsol modeliyle birlikte kaybettiği pazar payındaki eski yerine kavuşmayı hedefliyor.

Hatırlanacağı üzere Switch konsolunda hem dokunmatik ekran, hem de 2 adet oyun kolu bulunuyor. 720p çözünürlüğe sahip, çoklu dokunmatik destekleyen bu ekranla oyuncuların mobil konsol deneyimi yaşayabilmesi de sağlanacak. 2017 yılında satışa sunulması beklenen Switch’le ilgili haberler gelmeye devam ederken, Nintendo cephesinden sıra dışı bir adım atıldı. Şirket, Japonya’da hayli popüler olan “” isimli oyun konsolununun avuç içi versiyonunu çıkarttı.

Family Computer, yani aile bilgisayarının kısaltılmış hali olan “Famicom” ilk olarak 1983 yılında müşterilerin beğenisine sunulmuştu. Zamanının en kaliteli ve çok satan oyun konsollarından birisi olan modelin pazar payı yüzde 60’ları dahi bulmuştu. Geçtiğimiz gün ise Nintendo, bu konsolu yeniden geliştirerek avuç içine sığacak şekilde tasarladı.

Famicom’un eski sürümünde kullanılan kasetler, avuç içi modele yerleştirilemiyor. Bunun yerine yeni konsolda en popüler 30 oyun mevcut bulunuyor. Super Mario Bros ve Donkey Kong bu oyunlardan ikisi.

Japonya’nın en ünlü elektronik mağaza zincirlerinden Yodobashi Camera yöneticileri, bu yeni oyun konsoluna olan ilgiden duydukları memnuniyeti ifade ederken tüm siparişleri müşterilerine ulaştırdıklarının da altını çizdi.

CEVAP VER