serisine yeni bir oyun ekleneceği resmi olarak açıklandı hatta bununla kalmayıp çıkış tarihi bile açıklandı.

Yazar ve gazeteci olan Dmitry Alexeevich Glukhovsky, Metro adlı roman serisini yayınlamış ve oldukça yankı uyanmıştı. Son yayınladığı kitabı da ingilizceye çevrilince oyun hazırlıklarına başlandı ve bu resmi olarak duyuruldu bile..

Metro 2033 ile Metro 2034 adlı romanların büyük ilgi çekmesinden dolayı oyunu çekilmiş ve onlar da oldukça başarılı olmuştu. Serinin son kitabı da Metro 2035 adıyla yayınlandı ve İngilizce’ye çevrildi. Bununla birlikte oyun çalışmalarının başladığı hatta ön siparişe açıldı. Bu müjde ile birlikte resmen Metro serisine yeni bir oyun ekleneceği duyurulmuş oldu.

Metro 2035 romanı resmi sitesinde ön siparişe çıktı ve yayınlanan zaman çizelgesine göre yeni oyunun yayınlanacağı resmi olarak açıklandı.

metro2035

Metro sitesinin zaman çizelgesi kısmına baktığımızda henüz adı belli olmayan -ancak büyük ihtimalle roman ile aynı isimde olacak- oyunun 2017 yılında çıkacağının yazıldığını ve resmen açıklandığını görüyoruz.

Bununla birlikte oyunun devamı için yapılan açıklamada, kitapların devamı gelmese bile yeni bir oyun yaratılacağı söylendi. Şuan için henüz kitabının yeni ön siparişleri alınmaya başlamışken hiçbir oyun detayı verilmemesi gayet normal fakat siteye eklenmesiyle ilgili ayrıntılı bir açıklamayı önümüzdeki günlerde göreceğimizi umuyoruz.

Şuana kadar hiç Metro oyunu oynamamış veya kitabını okumamışsanız editörünüz olarak mutlaka size tavsiye edeceğim oyun ve kitap serisi olacaktır.

CEVAP VER