Sony’nin Playstation 4’ü güçlendirip dünyanın en güçlü oyun konsolu yapacağını iddia ettiği dün yani 10 Kasım 2016’da tüm teknoloji marketlere gitmeye başladı.

Sony dün itibari ile çok zengin ve ince detaylı oyunları seven oyuncular için Playstation 4 Pro‘yu satışa sürdü. 4K çözünürlük desteği ile piyasaya sürülen PS4 Pro, tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunuldu ve ilk satış fiyatı 1699 TL olarak belirlendi.

PlayStation 4 Pro çıkar çıkmaz Call Of Duty: Infinite Warfare, Ratchet & Clank, The Last of Us Remastered ve Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu oyunları kendini anında güncelledi ve PS4 Pro ile uyumlu hale getirdi.

playstation4pro

PS4 Pro, 4K ekran çözünürlüğünün yanı sıra yüksek dinamik aralığı -ki bunu HDR olarak ifade ediyoruz- teknolojisinden yararlanmasıyla PS4‘de olduğu gibi HDR görüntüleme teknolojisi ile uyumlu bir halde çıkarıldı.

PS4 Pro adlı konsolun yakın zamanda PlayStation 4‘e nazaran daha fazla ilgi çekeceği düşünülürken raflarda PlayStation 4‘ün yanında olmasıyla PlayStation seçenekleri de artmış oluyor. PS4 ve PS4 pro aynı kullanıcı arayüzünü sağlarken, aynı canlı topluluğa erişim imkanı sağlıyor. Yani sadece Playstation 4 Pro oyuncuları ile değil standart Playstation 4 oyuncuları ile de etkileşim içerisinde kalabileceksiniz. Bunun yanı sıra 2017 yılının Ocak ayında çıkması beklenen Playstation VR de Playstation 4 Pro ile uyumlu halde yayınlanacak.

CEVAP VER