Gizemli ve heyecanlı bir oyun arayışındaysanız, Gome Home sizin için ideal tercih olabilir. Kısa süren bir tatilin ardından evine geri dönen bir karakteri canlandırdığınız oyun, evde hiç kimseyi bulamayışınızla birlikte başlıyor. Evin içinde dolaşarak çeşitli bulmacaları çözmeye çalışıp hane halkının nereye kaybolduğunu bulmanız gerekiyor. Müzikleri ve atmosferiyle kesinlikle büyüleyici olan Gome Home oyununun geliştiricisi Fullbright, kısa süreliğine bu güzel yapımı ücretsiz olarak kullanıma sundu.

PC, Mac ve Linux platformları için üretilen oyununu indirmek için bu adrese tıklamanız gerekiyor. Karşınıza çıkan pencerede “No thanks, just take me to the downloads” butonuna bastıktan sonra oyunu indirme sayfasına gidebilirsiniz.

Fullbright firmasının böylesine radikal bir karar alarak oyunu ücretsiz yapmasının altında yatan sebep, ABD’de başkanlık seçimlerinin tamamlanmış olması. Ancak sanılanın aksine Donald Trump’ın seçilmesini kutlamak için oyun ücretsiz olmamış. Tam tersi, ABD’de ve dünyada hayal kırıklığına uğrayan ve kendini kötü hisseden yüzbinlerce kişiye moral olması için hale getirilmiş.

Gone Home nasıl oynanır?

Çoğunlukla fareyle oynanan Gone Home, boş bir evin içinde geçiyor. İngiltere’nin Portland şehrinde yaşayan ve tatilden döndükten sonra evde hiç kimseyi bulamayan bir karakterin ailesini bulmasına yardımcı olmanız gerekiyor. Bunu yaparken evin içindeki eşyalarla etkileşime girebilir, çeşitli ipuçlarını derleyerek evde yaşayan diğer insanların nerede olduğunu keşfetmeye çalışabilirsiniz.

CEVAP VER