Dünyanın en popüler oyun konsolu PlayStation, koltuğu Steam’e kaptırmak üzere.

Oyun dünyasında hareketli günler yaşanıyor. Bildiğiniz gibi Steam, PC alanında önemli bir mağaza ve giderek oyuncu kitlesini daha da arttırıyor. Steam, şimdi de PlayStation ile büyük bir rekabet içerisinde. Xbox konsoluna karşı kesin bir galibiyet alan Steam, aylık kullanıcı sayısını o kadar yükseltti ki PlayStation platformunu geçmesi bile an meselesi!

Steam Oyuncu Sayısında Yoğun Artış Var

Steam aylık aktif kullanıcı sayısı, Steam tarafından resmi olarak açıklandı. Yapılan   açıklamada aylık aktif kullanıcı sayısının 67 milyona yükseldiği ifade edildi. Bu durum yoğun bir artışı işaret ediyor. Sony tarafından da daha önce PlayStation’ın aylık aktif oyuncu sayısının 70 milyona ulaştığı açıklanmıştı. PlayStation uzun bir zamandır liderdi ve en yakın rakibi ile arası biraz açıktı.  Ancak Steam bu açığı ciddi oranda kapadı ve hatta yakın bir zamanda PlayStation’ı da geride bırakabilir.

Sony Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Steam’ın bitmek tükenmek bilmeyen hızlı yükselişi karşısında Sony’nin bir yol haritası çizmesi gerekiyor. Her ne kadar Playstation 4 Pro gibi ürünler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarsada Sony, Steam’ın özellikle çok cazip indirimleri, ücretsiz online oyun oynama imkanları karşısında şu an için eli kolu bağlı duruyor.

PlayStation Plus’ın Yeni Fiyatları Hiç Hoşunuza Gitmeyecek!

CEVAP VER