FIFA 18 oyununun çıkışına az bir zaman kaldı ve oyunun fiyatları ile ilgili bilgiler belli oldu. Oyun Türkiye’de epey pahalı olacak.

FIFA 18 oyunu Eylül ayı içerisinde çıkışını gerçekleştirecek ve bu yüzden de artık oyun ile ilgili pek çok yeni bilgi elimize ulaşıyor. Bu defa da oyunun Türkiye fiyatlarının ne olacağına eriştik. Ve şunu söyleyebiliriz ki oyun Türk oyuncular için çok pahalı olacak.

FIFA 18 FİYATLARI

Fıfa 18 oyununun PC sürümü için standart oyun fiyatı 238 TL olacak. Ronaldo özel sürümünü almak isteyenlerin ise keseyi daha da açması gerekiyor.

Oyunun konsol için fiyatları ise daha da pahalı. PlayStation 4 için 269 TL’den, PlayStation 3 için ise 259 TL’den satışa çıkarılacak. Öte yandan XBOX konsolunda da oyun 269 TL olacak. Oyunun resmi çıkış tarihi ise 29 Eylül olmakla birlikte oyunu ön sipariş edenler 26 Eylül’de oyunu oynamaya başlayabilecekler.

Oyuncular Tepkili

Günümüzde oyunların fiyatları aldı başını gidiyor ancak her yıl tabiri caizse editlenerek tekrar piyasaya sürülen bir oyunun bu kadar pahalı olması oyuncuların tepkisini çekiyor. Her ne kadar bazı lisans anlaşmaları, futbolcularla yapılan çeşitli anlaşmaların meblası ve benzeri hususlar şirkete pahalıya patlasada genel itibariyle oyuncular haksız da denemez. Dileriz ilerleyen süreçte oyun şirketleri kar paylarını biraz daha indirmeyi göze alarak oyuncular için daha uygun fiyatlar sunarlar. Tabii aynı şekilde bu oyunlara vergilendirme yapan hükümetlerin de daha insaflı olmaları gerekiyor.

FIFA 17 Oyunu Korsanlar Tarafından Kırılıp İnternette Paylaşıldı

CEVAP VER