Online oyunlarda sıklıkla ortaya çıkan PVM teriminin tam olarak ne anlama geldiğini açıklıyor, Player Versus Monster ile ilgili detaylı bilgiler veriyoruz.

PVM, Player Versus Monster teriminin kısaltmasıdır. Bu terim İngilizce bir ifade olup anlamı ‘Canavara karşı oyuncu’ demektir. Oyuncular canavarlarla karşı karşıya gelirler ve onları kesmeye çalışırlar. Bunu özellikle online oyunlarda görürüz. Oyuncular kendi aralarında buna ‘EXP Kasmak’ veyahut ‘Level Kasmak’ da demektedir. Böyle demelerinin sebebi de bu canavarları öldürdüğünüzde belli bir puan kazanabilmenizdir. Experience ile ilgili detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Canavarları alt ederek elde edilen puanları tecrübe puanlarını ortaya çıkarır ve sonuç itibariyle oyuncu skillerini geliştirebilir. Skill terimi ise oyuncunun yeteneklerini ifade etmektedir. Yani gördüğünüz gibi online oyunlarda canavar kesmek genellikle çok önemlidir. Level atlamak için yapılması gereken bu EXP kasma işlemi, level ve skill durumunuza göre zor veya kolay bir şekilde tamamlanabilir.

Player Versus Monster Hakkında Detaylı Rehber

Player Versus Monster, meşhur boss dövüşlerini de kapsar. Bu dövüşlerde çok güçlü bir canavarı alt etmeye çalışırsınız. Alt edebilmek içni de ekstra bir performans ortaya koymanız gerekebilir.

Öte yandan Quests kapsamında PVM’de bulunuyor da olabilirsiniz. Quests ile aldığınız canavarlar güçlü de olabilir güçsüzde. Ortaya koyacağınız performans ve elbette skilleriniz belirleyici olacaktır. Bazı oyunlarda canavarlara has özellikler ve zayıf noktaları vardır. Bunları tespit ederseniz işiniz çok daha kolay bir hal alır.

CEVAP VER