KONAMI’nın piyasaya sürdüğü PES 2017’nin mobil versiyonu çok büyük tepkiler alıyor. Peki tepkilerin sebebi ne?

Günümüzün en ünlü teknoloji şirketlerinden, oyun dünyasında epey tanınan marka KONAMI, bildiğiniz gibi geçtiğimiz dönemde PES 2017 oyununun mobil versiyonunu da taktim etti. Ancak mobil versiyon ile ilgili pek çok eleştiri var çünkü KONAMI, tabiri caizse dersine iyi hazırlanmamış.

PES 2017’DE BAYRAK KRİZİ YAŞANIYOR

Bildiğiniz gibi futbol oyunlarında maça girmeden önce misal milli takım tercih edecekseniz, milli takımların sayıları çok fazla olduğu için kıtalara ayrılıyorlar ve bu yüzden de bir ülkeyi seçmeniz için ilk önce o ülkenin kıtasını seçmeniz gerekiyor. İşte PES 2017 oyununda Türkiye, Avrupa kıtası yerine Asya kıtasında gösterilmiş ve bu da tepkilere neden oldu. Esasen Türkiye’nin topraklarının büyük kısmı zaten Asya’da ve bu yüzden de bu kabul edilebilir bir şey ancak pek çok ülkenin daha yanlış kıtalarda gösterilmiş olması KONAMI’nın adeta topa tutulmasına neden oldu.

PES 2017 İNCELEME YAZISI İÇİN TIKLAYIN

SORUNUN DÜZELTİLMESİ BEKLENİYOR

Söz konusu problemleri KONAMI’nın en kısa süre içerisinde yayınlayacağı yeni güncellemeler ile çözüme kavuşturması bekleniyor. Büyük bir ihtimalle KONAMI, oyunu piyasaya sürmekte geç kaldığı, neredeyse sezon biteceği için daha tam tamamlanmadan aceleyle piyasaya sürdü ve bu yüzden de sorunlara neden oldu.

 

CEVAP VER