21 Şubat 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce ve Rusça’ya arayüz, seslendirme ve alt yazı desteği sağlanırken, Türkçe ve diğer diller oyun içerisinde maalesef desteklenmiyor.

Suriye ihtilafı hakkında çok şey okudum ve C & C / CoH / MoW vb. Benzeri RTS oyunları için bir sevgim var ve özellikle C & C Generals 2’nin iptali ile bu oyuna bir şans vermeyi düşündüm.

Birim yolunun geliştirilmesi gerekiyor, üniteleriniz duvarlardan geçiyor ve tahmin etmediğiniz her türlü kısa yolu katediyor.

Yukarıda bahsettiğim diğer RTS oyunlarına kıyasla bu oyunun beni daha fazla içine çektiğini belirtmeliyim. Birimin ne kadar güçlü olduğu hakkında bir fikrin yok, düşmana asker ve erkek zırhı gönderiyorsun ve en iyisini umarak, zırhlı araçların el bombaları tarafından tahrip edilmesini sağlıyordum, piyade onları fırlatırken birden fazla HE atışını ve makineli tüfeği atlattı. Orada oturup düello izlemek dışında yapabileceğim fazla bir şey yoktu.

Tarihsel ve gerçekçi hikaye çizgisi. Bununla birlikte, bazen tarihsel olmayan ve gerçekçi olmayan hikayeler de görebiliyoruz. Gerçekçi değil derken, tamamen değil. Ancak çok yaratıcı bir hikaye çizgisi var. Oyunda gördüğünüz hikayelerin gerçeğini internette araştırarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bazı zamanlar kendi birimlerini bulamıyorum ama savaşlardan sonra oyun haritasının nasıl kullanılacağını öğrendiğiniz için bu sorun haline gelmekten çıkıyor. Bazen araçlarımın seçilen rotayı bulamadığını gördüm. Sanırım bu büyük bir sorun değil ama bu hataların düzeltme eklerinden sonra düzeltileceğini umuyoruz. Oyunu oynarken, oyununun erken erişimden yeni çıktığını unutmadan oynamanızı tavsiye ediyorum.

Dövüş oldukça iyi. Uzak tasarımlar çok iyi ve gerçekçi görünüyor. Bu oyun ile birlikte HUD’un hala faydalı olduğunu da görmüş oluyoruz. Bu oyun için çok oyunculu görmem. Bence çok oyunculu oyun oyuna gelirse, bu oyun bugüne göre çok daha iyi satacak.

Sesli oyunculuk, İngiliz ve Amerikan aksanlarındadır ve tüm bunlar oyunun gerçekçiliğini yok etti diyebilirim. Bence araç sesleri ve silah sesi iyi. Mükemmel değil ama kulağa hoş geliyor. Her şeyden önce dibimizde olan Suriye’deki çatışmaya ve savaşa ilgi duyuyorsanız, dünyayı etkileyen tüm olumsuzlukları gözler önüne seren bu oyunu oynamalısınız diye düşünüyorum. Şu anda piyasada RTS oyun türünde büyük bir boşluk var. Kendinizi bu oyun türü için tatmin etmek için de bu oyunu satın alabilirsiniz. Played the Men of War oyununu oynamışsınızdır diye düşünüyorum, bu oyun o oyunun benzeri olsa da kesinlikle cilalı bir versiyonu..

Oyun kısa zaman önce tam versiyona geçti, görünüşe göre güncellemeler ve oyuncu destekleri devam edecek gibi görünüyor. Ufak tefek aksilikler de gün geçtikçe düzeltiliyor. Paranıza değecektir.

CEVAP VER