Oyunlarda siyah ekran hatası veyahut oyunun hiç tepki vermeden yani hata bile vermeden açılmaması sık görülen sorunlardan. Peki bu sorunların üstesinden nasıl gelinir?

Oyunları kurduktan sonra çalıştırmayı denediğimizde bazen hata alırız. Bu hatalar çeşitli türlerdedir. Mesela bir oyunun kısayoluna tıkladığımızda herhangi bir tepki vermeyebilir veya oyun açılsada başlangıç ekranında siyah ekranda donma sorunu yaşanabilir. Bu gibi problemler oyuncuların başını sıklıkla ağrıtmaktadır. Peki nasıl çözülebilir? İşte bu konuda  sizlere önemli bilgiler vereceğiz.

OYUNLARIN AÇILMAMASI PROBLEMLERİ NASIL ÇÖZÜLÜR?

Oyunların başlangıç aşamasında donması ile kısayola tıkladıktan sonra hiç tepki vermeyerek açılmaması farklı şeylerdir öncelikle bunu bilmek gerekiyor. Öncelikle bir oyun indirmeden önce Microsoft Visual sürümlerinizin tümünün sisteminizde bulunduğundan emin olmalısınız. Microsoft Visual tüm sürümleri bulunmayan sistemlerde oyunlarda pek çok hata gözlemlenir.

Oyunun başlangıç aşamasında karşılaşılan hatalarda oyununuzun korsan olup olmaması da son derece önemlidir. Eğer korsan oyuna sahipseniz oyununuzun başlangıç aşamasında bir tepki vermemesi daha olasıdır. Bu yüzden orjinal oyun satın alıp açmayı deneyerek aradaki farkı gözlemleyebilirsiniz. Korsan oyunlarda genellikle bug gibi olaylar da çok daha fazladır ve güncelleme almazlar. Yine de update ile güncelleme yapılıp onun da cracki atılarak düzeltilme ihtimali vardır. Tabii imkanınız var ise orjinal alınması daha iyi olur.

Oyunu açarken yanlış kısayolu kullanmak da oyunun açılmamasına neden olabilir. Bu çokça karşılaşılan bir sorundur. Öte yandan  oyunu çalıştırmak için sisteminizin yeterli donanımlara sahip olmaması da önemli bir etken olabilir. Gördüğünüz gibi oyunların açılmaması, siyah ekranda donmasının pek çok nedeni olabilir. Bu durumda sizin yapmanız gereken şey deneme yanılma yöntemini kullanmaktır.

PES 2017 KASMA SORUNU ÇÖZÜMÜ İÇİN TIKLAYIN

CEVAP VER