GTA 4 ile GTA 5 oyunları birbirleriyle hala kıyaslanmakta. Peki GTA 4’ün daha eski bir oyun olmasına rağmen GTA 5’e karşı daha iyi yanları var mı? 

Günümüzün popüler oyunlarından GTA 4 ve GTA 5, GTA 4 daha eski bir oyun olmasına rağmen birbirleriyle kıyaslanıyor. Hatta GTA 4’ün daha iyi bir oyun olduğunu söyleyenlerin sayısı hiç de azımsanacak gibi değil. Peki GTA 4’ün GTA 5’e göre daha iyi olduğu yanlar var mı?

ARAÇ DİNAMİKLERİ

GTA 5 oyununda araçlar daha robotumsu. Birbirinden farklı araçlara bindiğinizde neredeyse hepsinde aynı sürüş hissine sahipsiniz. Yalnızca hız gibi farklılıklar var. Bide örneğin yere daha yakın bir arabaya binmişseniz onun farkını hissediyorsunuz. Ancak sürüş sırasında aldığınız haz GTA 4’te çok daha fazla. Araç animasyonları GTA 4’te daha gerçekçi.

POLİSLER

GTA 4 oyununda polisler gerçek hayattaki gibi hareket ediyorlar. Örneğin bir polis sizi hemen öldürmek yerine tutuklamaya çalışıyor. Oysa GTA 5 oyununda polisler öldürmeye çok daha eğilimliler.

DÖVÜŞLER

GTA 4 oyununda dövüşler daha keyifli. GTA 5 oyununda ise açıkçası daha yavan bir dövüş sistemi var.

ÇEVRE İLE ETKİLEŞİM

GTA 4 oyununda su ile etkileşim daha iyiyken aynı zamanda sokaklarda örneğin bir taşı yerden alıp fırlatma şansınız bile var. Aynı zamanda bir yere tırmanmak istediğinizde tırmanabiliyorsunuz. Oysa GTA 5 oyunu bu hususta daha yüzeysel olmuş.

 

Tabii bu maddeler GTA 4’ün GTA 5’ten daha iyi bir oyun olduğunu ifade etmez. Yalnızca GTA 4 ‘ün daha iyi olduğu bazı yönleri ifade etmek istedik. İlerleyen süreçte GTA 5’in GTA 4’ten daha iyi yönlerine dair yazıya da yer vermeye çalışacağız.

GTA 5 Oyunu Hakkında Az Bilinen Enteresan Bilgiler

CEVAP VER