23 Mart 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce, Rusça, Geleneksel Çince ve Basitleştirilmiş Çince dillerinin tümüne alıştığımızın dışında arayüz, seslendirme ve alt yazı olarak tam destek sağlanıyor. Türkçe ise maalesef oyunda desteklenmiyor.

2.5D mantığı ile bilinmeze atılmış bir macerada canlı, renkli ve etkileyici bir oyun olan Algotica – Iteration 1’de küçük bir robot gibi oynuyorsunuz. Düğüm noktalarına çarpıp çıkışlara ulaşmak için podyumlarla birlikte bir rota planlamalısınız. Bunu bir dizi eylem (ileri, geri, sağa sola / sağa, etkinleştirmeye, atlamaya, saldırmaya …) ayarlayarak yapabiliyorsunuz. Program düzgün hale gelene kadar değiştirmeye devam ediyorsunuz ve en sonunda programı tekrar çalıştırıyorsunuz. Çıkışa ulaşmak için sınırlı sayıda “bellek hücresi” (basamak) var ve daha az adımla ilgili daha iyi bir şeyi yapabiliyorsunuz. İlerlediğinizde, programınızın artan karmaşıklığına izin vermek için cephanenize yeni komutlar eklenir. Ayrıca, ‘isteğe bağlı olarak’ anlamsız noktalanızı arttıran küpleri alabilirsiniz.

Biraz hikayesi var, ama ne olduğunu hatırlamam için bana ilham kaynağı değil. Bu tür için sıradan bir şey. Diyeceğim en önemli nokta, oyun içi diyaloğun mükemmel olması. Birkaç programlama seviyesinden sonra, Paskalya yumurta avı gibi açık bir dünyadaki ‘Serbest Bellek’ seviyesi var. Çalılar etrafında rummaging ve hazine sandıkları açarak sonra sonunda çıkış bulma eğlenceli bir sürü yolunuz bulunuyor.

Oyundaki gece / gündüz / hava durumu döngüsü çok hoş bir dokunuş. Bununla birlikte, çok eğlenceli olmayan şey, yanlış bir şey yaptığınızda veya ana menüye çıktıktan sonra normal seviyelerden geri ana arayüze taşınıyor. Oyunda el kitabı olmadığından maalesef yardım alabileceğiniz pek bir nokta da bulunmuyor. Oyunu kendiniz çözmeli ya da şu meşhur oyun oynama videolarını izlemelisiniz.

Grafikler gerçekten muhteşem. Aydınlatmalar çok ilginç detaylarla süslenmiş ve oldukça renkli. Parlayan nesneler, gerçekten parlıyorlar. Ekranın tamamının parladığını ciddi anlamda hissediyorsunuz. Bu anlarda bilgisayarımın fanı bir jet motoru gibi dönüyor ve beni oldukça rahatsız ediyor.

Oyun içi grafik seçenekleri yok. İlk açılışta ayarladığınız çözünürlüğü değiştiremiyorsunuz. Keşke bunu denemeyerek öğrenseydim.. Arka plan müziği oldukça iyi, çok sık değişen elektro melodiler var.

Oyunda kesinlikle hile yapmadan ilerledim ve beni zorlayan bir unsurla karşılaşmadım. Bu hoş, sıradan bir bulmaca türleri ve küçük robotunuzun komutalarını yerine getirmesini ve sonuna kadar gelmesini görmek hoş bir tatmin duygusu içeriyor. Ancak saçma sapan bir bulmaca türleri de bulunuyor. Bu anlarda işler gerçekten zordan çok sıkıcı bir hale bürünüyor.

Algotica - Iteration 1
7.3

Oynanış

7.0 /10

Zorluk

7.0 /10

Grafik

8.0 /10

Hikaye

7.5 /10

Fiyat

7.0 /10

Performans

7.0 /10

Güçlü Yanları

  • Soundtrack
  • Oynayış
  • Eğlenceli

Zayıf Yanları

  • Tek seferlik grafik seçimi
  • Aşırı yüksek enerji tüketen grafikler

CEVAP VER