Oyunlar bazılarımız için yaşam biçimi haline gelmiş durumda. Oyuncu teriminin giderek yaygınlaştığı günümüzde bazı anlar var ki oyuncuların adeta kabusu… Hemen hemen her oyunda oyuncuların canını sıkan bir durum olabiliyor. Bu içeriğimizde de oyuncuların en fazla canını sıkan, sinir eden oyun sahnelerini derledik.

UZUN YÜKLEME EKRANLARI

Oyunlarda belki de hiç görmek istemediğimiz bir şey de uzun yükleme ekranları… Bu durum esasen SSD teknolojisi sayesinde bir hayli indirgendi ancak hala uzun yükleme ekranları mevcut ve bu durum çok can sıkıyor. Özellikle bazı oyunların yükleme ekranları çok uzun.

DÜŞÜK YAPAY ZEKALI DOSTLAR

Oyunlarda tekli oyun modlarında düşmanlar bilindiği üzere yapay zekaya sahip. Ancak oyunlarda yapay zekaya sahip dostlarımız da bulunabiliyor. Düşük yapay zekalı dostlar da büyük sorunlar ortaya çıkarabiliyor. Mesela  çoğu oyunda yapay zekalı dostumuz ile rakiplere karşı savaşıyoruz ve rakipleri öldürürken aynı zamanda dostumuzun can barını da korumamız gerekiyor. Dostumuzun yapay zekası da düşük olduğunda bu büyük bir can sıkıntısı oluşturuyor. Çünkü  dostumuz öldüğünde biz de görevi yapamamış sayılıyoruz ve haliyle oyunu baştan oynamak zorunda kalıyoruz.

OYUN KAYIT SİSTEMİ

Bazı oyunlarda bölümü bitirmeden oyun kaydedilmezken bazı oyunlarda da hala uzun süre oyun kendi kendine kayıt yapmıyor ve aynı zamanda size de oyunu kaydetme imkanı tanımıyor.  İşte bu durum çok can sıkabiliyor çünkü bazen işiniz çıkıp bilgisayarı kapatmak zorunda olduğunuzda oyunu kaydedemediğiniz için haliyle tüm bölümler siliniyor.

 

 

1 YORUM

CEVAP VER