Eğer sıkı bir oyuncuysanız Deamon Tools Lite terimini mutlaka duymuşsunuzdur. Peki Deamon Tools Lite nedir?

Deamon Tools Lite, tabiri caizse yalancı DVD’dir diyebiliriz. Yani gerçekte olmayan bir DVD’yi sanki varmış gibi gösteren sanal sürücü oluşturma programıdır. Peki bu program ne işe yarıyor ? Bu program, DVD’ye yazılarak çalıştırılabilen .İSO uzantılı dosyaların DVD’ye yazmadan da çalıştırılabilmesini sağlıyor. Oluşturduğu sanal disk ile beraber sanki DVD takılıymış gibi komut gönderiyor ve sanal DVD’niz ile her işleminizi kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Demon Tools Lite programını kullanmak için bilgisayarda fiziki bir DVD olmasının gerekip gerekmediğine dair bazı sorular oluyor. Çünkü oyuncu kasalarının ciddi bir bölümünde artık fiziki DVD takmak için bir yer bulunmuyor. Haliyle oyuncular, DVD’siz bilgisayarlar kullanıyorlar.  Soruya cevaben de; Fiziki bir DVD oynatıcı donanımı bulunmayan bir bilgisayarda dahi Deamon Tools Lite programını çalıştırabileceğinizi söyleyelim. Zaten Deamon Tools Lite uygulamasının işi donanımlarla değil yazılımladır. Yani fiziki DVD oynatıcı ile bir ilgisi yoktur.

Deamon Tools Lite programı ile bir .İSO uzantılı dosyayı DVD gibi açabilmek için yapmanız gereken tek şey de indirdiğiniz veya bir yerden transfer ettiğiniz o .İSO uzantılı  dosyanın üzerine çift tıklamaktır. Çift tıklamadan sonra imajın yüklendiğini zaten göreceksiniz.

Deamon Tools Lite Ücretli Mi ?

Deamon Tools Lite programının iki şekli vardır ; Ücretli ve ücretsiz olmak üzere ikiye ayrılıyor. Ücretsiz sürüm reklamlıdır. Ücretli sürüm ise tamamen reklamsızdır.

 

CEVAP VER