Oyunlardaki boss terimi ne anlama geliyor? Oyunlardaki bosslar nasıl öldürülebilir?

Boss esasen patron anlamına gelen İngilizce bir kelimedir. Ancak oyun dünyasında çok daha farklı bir anlama gelmektedir. Boss demek oyun dünyasında en güçlü, nadir bulunan yapay zeka anlamına gelir. Özellikle hikaye bazlı oyunlarda final bölümlerinde boss fight yaparız. Boss fight terimi de boss dövüşü yani boss ile kapışmanız anlamına geliyor.

Boss yapay zekasının en büyük özelliği çok önemli özelliklere sahip olmasının yanı sıra nadir bulunmasıdır. Oyunun sadece belli evrelerinde karşımıza çıkarlar ve onları mağlup etmek epey zordur. Bu yüzden oyundaki en zor savaşlar bosslar ile yapılır. Bossları mağlup edebilmek için önemli taktikler kullanmak gerekir.

Oyunlarda Boss Terimi Boss Yenme Rehberi

Esasında bos yenme konusunda size tam olarak öneri verip bir rehber oluşturmamız mümkün değil çünkü her oyunun bossu farklı özelliklere sahip olabilir. Mesela kimisi kılıç darbesinden pek etkilenmiyorken ok darbesinden çok fazla etkileniyor olabilir. Veya ateşten çok etkilenmezken başka bir şeyden çok hasar alabilir. O halde ilk olarak savaşacağınız bossun zayıf noktasını bulmakla işe başlayın. Genellikle bosslar ağır hareket ederler ve onlara karşı en büyük silahınız hızdır. Mesela tam size hamle yapacağını anladığınızda aniden yuvarlanın ve bir noktada sabit kalmamaya çalışın. Bosslara karşı çakılı olarak oynamak onlar sizden daha güçlü olduğu için felaketle sonuçlanıyor. O yüzden onun hamlelerinde darbe almamaya çalışın ve ardından seri bir şekilde darbe vurup tekrar kaçının.

Dünden Bugüne Historical Game

CEVAP VER