Divinity: Original Sin 2 isimli oyun çıkar çıkmaz Steam’de en çok satanlar listesinde ilk sıraya yerleşmeyi başardı.

Uzun bir zamandır Steam’de PUBG liderliğine şahit oluyorduk. Ancak PUBG artık liderliği başka bir oyuna kaptırdı. Yeni oyunun ismi Divinity: Original Sin 2. Bu oyun, Steam’de liderlik koltuğuna oturdu ve çok başarılı bir şekilde ilerleyişini sürdürüyor.

İşin ilginç tarafı ise Divinity: Original Sin 2 oyununun liderlik koltuğuna böyle bir anda oturmasının erken erişim ile olmuş olması. Twitter üzerinden yapımcısının yaptığı bir paylaşımın hemen ertesi günü oyun erken erişim ile satışa sunuldu ve oyuncular oyuna inanılmaz bir ilgi gösterdiler. Oyun çıkar çıkmaz daha ilk günde oyuncular tarafından kapış kapış alındı.

Divinity: Original Sin 2 Steam'in Yeni Lideri Oldu

Oyunun çıkar çıkmaz bu kadar fazla satıldığına göre oldukça ucuz olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Oyun 75 TL’den, kuş bakışı oynanan bir oyuna göre pahalı bir fiyata satışa çıktı. Ancak buna rağmen oyuna olan ilgi inanılmaz yoğun.

Divinity: Original Sin serisi aslında geçmişi olan bir seri yani ilk oyunu da beğenilmişti. Ancak eminiz ki kimse bu oyunun bir günde bu kadar satış rakamına ulaşıp en çok satanlar listesinde ilk sıraya yükseleceğini tahmin etmiyordu. Bu büyük rekor ile beraber belki de oyun dünyasında oyun yapımcıları artık farklı yönleri daha fazla önemseyecekler.

Far Cry 5 Oynanış Görüntülerini İncelemek İçin Tıklayınız

CEVAP VER