Nvidia, oyuncuları epey memnun edecek bir duyuru yaptı. Açıklanana göre Dx12 desteği genişletiliyor.

Bildiğiniz gibi oyunlarda Dx desteği son derece önemli. Her oyunun bir Dx gereksinimi oluyor. Dx sürümü arttıkça da eski donanımların değeri daha da düşüyor. Çünkü örneğin Dx 12 desteği isteyen bir  oyun varsa ve bir grafik kart en fazla Dx 11 destekliyorsa haliyle o oyunu oynatması mümkün olmuyor. Bu yüzden de eski ama performanslı grafik kartları binevi çöp hale geliyorlar. İşte Nvidia, bu hususta oyuncuları bir hayli memnun edecek bir açıklama yaptı.

400 VE 500 SERİSİNE DX 12 DESTEĞİ

Nvidia daha önce Dx 12 desteğinin Gtx 600 serisinden itibaren geçerli olacağını söylemişti. Yani bu durumda Gtx 400 ve Gtx 500 serisinden güçlü grafik kartları yeni oyunları çalıştıramaz olmuştu. Bu durum pek çok oyuncuyu üzüp yeni maddi harcamalar yapmaya itiyordu ve açıkçası PC oyunculuğunun da kan kaybetmesine neden oluyordu. İşte Nvidia, yaptığı açıklamada artık Gtx 400 serisinden ve 500 serisinden grafik kartların da Dx 12 isteyen oyunları rahatlıkla çalıştırabileceğini söyledi.

Bu durumda artık oyuncular çok yüksek performans beklentilerine sahip değillerse Gtx 400 veya 500 serisinden herhangi bir grafik kart ile yeni oyunların tadını çıkarabilecekler. Her ne kadar çok yüksek grafik ayarlarında oynayamayacak olsalarda yeni oyunları deneyimleyebilecekleri aşikar. Dileriz bu tip hamleler ilerleyen süreçlerde de gelmeye devam eder.

Oyun Tutkunlarının Bilmesi Gereken Oyun Terimleri

CEVAP VER