Bu yazımızda oyununun ayrıntılı incelemesini sizlerle paylaşıyoruz.

Normalde Need for Speed oyunlarını genelde tamamen arabanın içerisinde geçiririz hatta karakterimizin yüzünden bile haberimiz olmaz. Ancak Need for Speed , bu noktada farklı bir deneyim sunuyor. Oyundaki karakterimizi zaman zaman arabanın dışında da yönetiyoruz ve karakter modellemelerinin son derece başarılı olduğunu ifade edebilirim.

GRAFİK KALİTESİ

Need for Speed The Run, genellikle uçurumun kenarında kısa kıvrımlı ve uzun yollarda geçen bir senaryoya sahip. Ve grafiklerin atmosfere uyumlu denilebilecek düzeyde olduğunu söyleyebilirim. Özellikle ultra ayarlara aldığınız taktirde grafiklerin size gayet güzel gözükeceğini ifade edebilirim. Aynı şekilde ses kalitesi de gayet başarılı olmuş.

nnnnn

OYNANIŞ

Oyunda arabayı sürme kombinasyonları yine aynı yani diğer araba yarışlarını oynuyorsanız bunu oynarken bir zorluk çekmezsiniz. Zaten çeksenizde ayarlar bölümünden rahatlıkla gerekli düzenlemeleri yapabiliyorsunuz. Bunun dışında bazen aracın dışındayken de klavyemizin tuşlarını kullanmamız gerekebiliyor. Hangi tuşu kullanacağınız konusunda ise oyun yardımı size yardımcı oluyor. Kariyer modunda ilerledikçe oyunun tekli yarışlarında bulunan kilitleri açabiliyorsunuz. Aynı zamanda hikaye modunun haricinde yarışlarda aldığınız derecelere göre kilit açabilmektesiniz. Oyun çok özgür bir oyun değil. Yani Need for Speed Underground 2 gibi bir harita ve özgürlük beklemeyiniz.

GENEL DEĞERLENDİRME

Puan  : 6.5 / 10

Yarış oyunlarını seviyorsanız denenmeye değer bir oyun olduğunu ifade edebilirim.

2 YORUMLAR

CEVAP VER