isimli rol yapma oyunu için ünlü fon toplama sitesi ’da başlatılan kampanya toplam 4 saat içinde sona erdi! Bağımsız oyun yapımcıları tarafından geliştirilen ’a olan ilginin bu denli büyük olması herkesi şaşkına çevirdi. Bu zamana kadar en hızlı fonlanan Kickstarter kampanyası Pebble isimli akıllı saat olmuştu. Toplam 17 saniyede gerekli tüm parayı toplamayı başaran Pebble’dan sonra ise ’ın geldiğini söyleyebiliriz.

Kendine özgün bir hikayeye sahip olan rol yapma ve Sunless Skies, Failbetter Games isimli bağımsız stüdyo tarafından hazırlanıyor.

2 boyutlu grafiklere ev sahipliği yapacak olan Sunless Skies, daha önce de PC platformu için yayınlanan ve yüksek hasılat rakamlarına ulaşmayı başaran Sunless Sea oyununa çok benziyor. Hatta bu oyunun bir devamı olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak isminden de anlaşılacağı üzere Sunless Sea denizde geçerken, Sunless Skies gökyüzünde geçiyor. İşin güzel tarafı, Sunless Skies oyununu oynayıp senaryoyu anlayabilmek için Sunless Sea’yı oynamanıza da gerek yok. Yani oyun hikayeleri birbirinden bağımsız.

b424da666db73a0bce0d533cd47ef6d9_original

Fallen London ismi verilen ve toplam 7 senede geliştirilen sanal bir evrende geçen oyunda size verilen uzay gemisini kontrol etmeniz gerekiyor. Karanlık geceyi aydınlatarak yolunuza devam ederken size verilen zorlu görevlerin üstesinden gelmeli, mürettebatınızın zarar görmeden hayatta kalmasını sağlamalısınız. Tabii tüm bu saydıklarımızı yaparken uzay aracının yakıtını da sürekli kontrol etmeniz lâzım.

CEVAP VER