18 Kasım 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Almanca ve Rusça dilleri desteklenirken maalesef Türkçe desteklenmiyor.

Oyundaki her boss karakteri birbirinden farklı özelliklere sahip, bu da oyunu keyifli yapıyor. Karşılaştığımız düşmanlar çoğu oyundaki gibi beyinsiz değil, oldukça yaratıcı zekaya sahipler. Oyunda çok fazla öleceğinizi belirteyim, hatta en çok öldüğünüz oyunlardan biri olabilir. Her öldüğünüzde satın alabileceğiniz ekstra bir öğe karşınıza çıkacak.

Özel yeteneklerden bir tanesi hariç diğer yetenekler bosslara zarar veremiyor. Birçok yeteneğiniz olması ve bunların neredeyse hiçbirinin boss üzerinde etki etmediğini görmek can sıkıcı bir durum olmuş. Oyunda gerçekten çok güzel bir oynayış mekanizması bulunuyor.

Metal Tales Fury of the Guitar Gods

Oyunu yaklaşık 13 saat civarında oynadığımı söyliyeyim. Bu yönden oldukça akıcı bir oyun ancak gözüme hiç de bitecek gibi durmuyor. Bu da beni korkutuyor doğrusu.. Gelen son güncelleme ile oyun biraz daha kolaylaştı.

Oyunun görsellere baktığımızda ortalama bir oyundan daha fazlasına sahip olduğunu görüyoruz. Açılış çizgi romanlar ile yapılıyor ve çizimler gerçekten çok iyi. Bu çizgi romanlar, hikayenin hem anlatımına hem de devamlılığına katkıda bulunuyor. Oyunun grafikleri, nesneleri ve düşmanları ayırt etmek için tasarlanmış ve bu konuda gayet iyi iş çıkarmışlar. Aynı zamanda oyunda boss ile savaşmadan önce her bir boss için özel bir tanıtım videosu karşınıza geliyor. Bu da yine oyunun artı özelliklerinden biri..

CEVAP VER